Trwa ładowanie...

Nietypowa promocja Polski. Użytkownicy TikToka w Chinach zakochani

DJ Hazel i jego numer "I love Poland” z 2015 r. podbijają TikToka w Chinach. Dziesiątki tysięcy użytkowników aplikacji wykonują słynny taniec z teledysku. To się nazywa darmowa i skuteczna promocja kraju za granicą.

Nietypowa promocja Polski. Użytkownicy TikToka w Chinach zakochaniŹródło: Youtube.com/ Color Of Life
d3s4r0o
d3s4r0o

TikTok to aplikacja mobilna umożliwiająca tworzenie i udostępnianie bardzo krótkich materiałów wideo (do 15 sek.) w założeniu treścią zbliżonych do teledysków muzycznych. Piosenka polskiego DJ-a okazała się być absolutnym hitem w aplikacji - powstało już 19 tys. tematycznych filmików.

O tym, że Chinki oszalały na punkcie tej piosenki można się przekonać wchodząc na YouTube. Tam znajdziemy wideo "I Love Poland Dance Challenge", które jest kompilacją filmików, na których chińska młodzież próbuje odtworzyć słynny układ taneczny z teledysku.

Michał Orzechowski, czyli tzw. DJ Hazel nagrał piosenkę "I love Poland" w 2015 r. I choć numer wraz ze specjalnym układem święcił triumfy już lata temu, to nikt nie spodziewał się, że kiedyś posłuży jako narzędzie promocji Polski za granicą. Dziś (17.02) wideo ma na YouTubie ponad 5 mln wyświetleń.

"Nasza Polska Fundacja Narodowa przepala miliony na bezsensowne działania by wypromować Polskę na arenie międzynarodowej – a na Tik Toku, zupełnie za darmo, robi to kawałek muzyczny naszego DJ’a" – napisał na swoim Facebooku Wojtek Kardys. – "Proste? Proste. Skuteczne? Bardzo" – ironizuje.

d3s4r0o

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Chinach. Kobieta pluła na przyciski w windzie

d3s4r0o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s4r0o

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj