Trwa ładowanie...
d2kih8f

Nietypowe przestępstwo. Z parku narodowego ukradziono żółwie

Z jednej z wysp archipelagu Galapagos skradziono 123 żółwie. Były to młode osobniki dwóch gatunków z rodzaju Chelonoidis. Nie wiadomo, kto i gdzie uprowadził zwierzęta. Sprawców, jak dotąd nie ujęto.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Żółw olbrzymi z Galapagos jest największym znanym gatunkiem żółwia i jednym z siedmiu najdłużej żyjących kręgowców
Żółw olbrzymi z Galapagos jest największym znanym gatunkiem żółwia i jednym z siedmiu najdłużej żyjących kręgowcówŹródło: Shutterstock.com
d2kih8f

Żółwie zostały skradzione 25 września z ośrodka Arnaldo Tupiza na wyspie Isabela, gdzie hodowane są zagrożone gatunki tych zwierząt. Żółwie z Galapagos to wyjątkowa atrakcja turystyczna dla Ekwadoru, ale także łakomy kąsek dla\* handlarzy dzikimi zwierzętami.\* Ich sława jest tak ogromna, że co jakiś czas trafiają się śmiałkowie, którym marzy się łatwa i dobra kasa.

W ubiegłym roku skradziono \* 26 żółwi\* i przemycono je autobusem do Peru. Na Galapagos wróciły dopiero w tym roku. Niestety, złe warunki przetrzymywania oraz transportu trzy osobniki **przypłaciły tę nieplanowaną podróż życiem.

\\ Park Narodowy Wysp Galapagos } z centrum Arnaldo Tupiza był słabo zabezpieczony, dlatego złodziejom udało się z taką łatwością wywieźć zwierzęta z wyspy. "Żółwie po prostu tam są, jeśli ktoś chce, może tam wejść nocą i je ukraść" - komentował sprawę jeden z miejscowych polityków.

d2kih8f

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz tez: Polowanie na żółwie

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2kih8f

Podziel się opinią

Share
d2kih8f
d2kih8f