Trwa ładowanie...
d1935rw

Nietypowe przestępstwo. Z parku narodowego ukradziono żółwie

Z jednej z wysp archipelagu Galapagos skradziono 123 żółwie. Były to młode osobniki dwóch gatunków z rodzaju Chelonoidis. Nie wiadomo, kto i gdzie uprowadził zwierzęta. Sprawców, jak dotąd nie ujęto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żółw olbrzymi z Galapagos jest największym znanym gatunkiem żółwia i jednym z siedmiu najdłużej żyjących kręgowców
Żółw olbrzymi z Galapagos jest największym znanym gatunkiem żółwia i jednym z siedmiu najdłużej żyjących kręgowców (Shutterstock.com)
d1935rw

Żółwie zostały skradzione 25 września z ośrodka Arnaldo Tupiza na wyspie Isabela, gdzie hodowane są zagrożone gatunki tych zwierząt. Żółwie z Galapagos to wyjątkowa atrakcja turystyczna dla Ekwadoru, ale także łakomy kąsek dla\* handlarzy dzikimi zwierzętami.\* Ich sława jest tak ogromna, że co jakiś czas trafiają się śmiałkowie, którym marzy się łatwa i dobra kasa.

W ubiegłym roku skradziono \* 26 żółwi\* i przemycono je autobusem do Peru. Na Galapagos wróciły dopiero w tym roku. Niestety, złe warunki przetrzymywania oraz transportu trzy osobniki **przypłaciły tę nieplanowaną podróż życiem.

\\ Park Narodowy Wysp Galapagos } z centrum Arnaldo Tupiza był słabo zabezpieczony, dlatego złodziejom udało się z taką łatwością wywieźć zwierzęta z wyspy. "Żółwie po prostu tam są, jeśli ktoś chce, może tam wejść nocą i je ukraść" - komentował sprawę jeden z miejscowych polityków.

d1935rw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz tez: Polowanie na żółwie

d1935rw

Podziel się opinią

Share

d1935rw

d1935rw