Trwa ładowanie...
d2ris7e

Nietypowy urlop. W Japonii powstają hotele, w których gości obsługiwać będą roboty

Japoński operator turystyczny H.I.S. otworzy 10 hoteli, w których roboty będą obsługiwać gości. Nowe placówki zostaną uruchomione w marcu 2019 r. w japońskich miastach: Tokio, Fukuoka, Osaka i Kioto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W istniejących już obiektach sieci "Henn-na Hotels" gości na recepcji witają trzy przemiłe roboty
W istniejących już obiektach sieci "Henn-na Hotels" gości na recepcji witają trzy przemiłe roboty (h-n-h.jp)
d2ris7e

W hotelach sieci "Henn-na Hotels" gości obsługiwać będą humanoidalne recepcjonistki, dinozaury czy roboty sprzątające. Obiekty mają powstwać w centrach miast i być skierowane do zagranicznych turystów. Właściciele sieci zachęcają do rozmowy z robotami - podobno są przemiłe.

Obecnie H.I.S. obsługuje trzy tego typu hotele w pobliżu parków tematycznych w Sasebo w prefekturze Nagasaki, Urayasu w prefekturze Chiba i Gamagori w prefekturze Aichi.

W recepcji klienci rejestrują się za pomocą panelu dotykowego, a następnie przekazują swój bagaż robotom, które zanoszą go do jednego z pokoi. Klienci nie dostają kluczy - aby wejść do środka muszą skorzystać z systemu rozpoznawania twarzy. Pokoje wyposażone są w specjalną ekologiczną klimatyzację, nie ma w nich lodówek, a światło wyłącza się automatycznie, gdy w środku nie ma ludzi. Cena za dwuosobowy pokój to 15 tys. 200 jenów, czyli ok. 490 zł za noc.

d2ris7e

Jak podała firma, nowa inwestycja szacowana jest na 180-270 mln dolarów. Zrobotyzowane hotele w Tokio zostaną otwarte między grudniem br. a sierpniem 2018 r., w grudniu 2018 - w miastach Osaka i Fukuoka, zaś w marcu 2019 r. w Kioto.

Zobacz, jak pracują roboty w hotelu w Sasebo:

d2ris7e

Podziel się opinią

Share

d2ris7e

d2ris7e