Trwa ładowanie...

Niezadeptane raje. Oto najrzadziej odwiedzane państwa świata

Najnowszy raport Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych ujawnił 15 krajów, które mogą się pochwalić tym, czym na ogół nikt chwalić się nie chce. Te przepiękne miejsca odnotowały w ubiegłym roku najmniejszą liczbą przyjezdnych – i są z tego powodu dumne.

Niezadeptane raje. Oto najrzadziej odwiedzane państwa świataŹródło: flickr.com, fot: Maria Cartas
d43rzzn
d43rzzn

Absolutnym rekordzistą jest na tym polu maleńkie państwo położone na Oceanie Spokojnym w zachodniej Polinezji, słynące z turkusowych wód, nieskazitelnych plaż, niskiego poziomu przestępczości i zagrożenia terroryzmem. Według raportu Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych w zeszłym roku Tuvalu odwiedziło zaledwie 1 tys. osób, co czyni ten południowoafrykański, rajski zakątek najrzadziej odwiedzanym krajem na świecie.

Najrzadziej odwiedzane kraje Wikimedia Commons CC0
Najrzadziej odwiedzane kraje Źródło: Wikimedia Commons CC0

Nieco więcej, bo 4 tys. turystów przyjechało w ubiegłym roku do równie pięknej Republiki Kiribati. W skład państwa wchodzą 33 wyspy koralowe, rozsiane wokół równika na Pacyfiku. Wszystkie zachwycają turkusowymi lagunami i znakomitymi warunkami do nurkowania. Są przy tym oazą spokoju – ONZ od lat uznaje je za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie.

Fotolia
Źródło: Fotolia

2 razy więcej (8 tys.) przyjezdnych odnotowały w minionym roku zlokalizowane u zachodniego wybrzeża Afryki Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Państwo na Oceanie Atlantyckim to bez wątpienia jedno z najbardziej unikalnych miejsc na świecie. Poza podziwianiem podwodnego świata w nieskazitelnie czystych wodach i zachwycaniem się bujnymi lasami deszczowymi nieliczni turyści przylatują tu, by napić się najlepszej na świecie kawy.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: drimafilm

Zaledwie o 1 tys. więcej osób odwiedziło w zeszłym roku wyspę Montserrat – terytorium zależne Wielkiej Brytanii w Ameryce Środkowej, w archipelagu Małych Antyli na Morzu Karaibskim. Pierwszą piątkę najrzadziej odwiedzanych krajów zamykają zaś Komory, leżące pomiędzy północną częścią Madagaskaru a północno-wschodnią częścią Mozambiku. Pod względem "niezadeptania" państwo to nie może jednak równać się z poprzednikami, bo w zeszłym roku odnotowało 24 tys. turystów.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Anna Jedynak

Na dalszych miejscach uplasowały się: afrykańska Republika Dżibuti, południowoeuropejska enklawa San Marino, Timor w południowo-wschodniej Azji, 6. najmniejsze państwo świata – Lichtenstein, a także zlokalizowane w zachodniej Afryce Sierra Leone

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: Shutterstock.com

Po piętach depczą im: leżąca w archipelagu Wysp Nawietrznych Anquilla, wciśnięta między Rumunię i Ukrainę Mołdawia, Bangladesz, Butan oraz Francuska Gujana. Tę ostatnią odwiedziło w ubiegłym roku blisko 200 tys. osób.

Zobacz dokąd żony polskich piłkarzy jeżdżą na wakacje

d43rzzn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43rzzn