Trwa ładowanie...

Niezwykła atrakcja w Bieszczadach przyciąga turystów

Ma 32 metry wysokości, a na jej szczyt prowadzi 180 schodów. Mowa o wieży widokowej na grzbiecie Jeleniowatego w Mucznem. - W niektóre pogodne i słoneczne dni z wieży korzysta 3-4 tys. osób - mówi rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Widok na wieżęWidok na wieżęŹródło: Wikimedia Commons, fot: Henryk Bielamowicz
d1t27fb
d1t27fb

Wzniesiona w 2020 r. wieża widokowa w Mucznem umożliwia dalekie obserwacje bieszczadzkich połonin i doliny górnego Sanu. Turyści chętnie ją odwiedzają, bo widok jest przepiękny.

Wieża widokowa w Mucznem

- Szacujemy, że z tej możliwości skorzystało przeszło 100 tys. osób. W niektóre pogodne i słoneczne dni z wieży korzysta 3-4 tys. osób - mówił w czwartek rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Dzięki tej atrakcji Muczne stało się jeszcze bardziej popularne, bo wcześniej turyści ściągali tam głównie ze względu na zagrodę pokazową żubrów i szlak na Bukowe Berdo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie wytrzymali i wyprowadzili się z kraju. "Pamiętam wieczny stres życiem w Polsce"

- Od momentu zbudowania wieży obserwujemy także zwiększony ruch turystyczny na grzbiecie Jeleniowatego. Idący na ten punkt widokowy mają okazję być też na Brenzbergu. To ważny miejsce pamięci narodowej – zauważył rzecznik. - Mamy również świadomość, że udostępnienie atrakcji w lasach gospodarczych odciąża przeludnione szlaki na połoninach w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

d1t27fb

Z platformy na Jeleniowatem roztacza się widok zarówno na polskie, jak i ukraińskie Bieszczady. Na szczyt wieży o wysokości 32 m prowadzi 180 schodów. Czynna jest przez cały rok,a wstęp na nią jest bezpłatny.

Przestrzegaj zasad

Podczas wizyty w tym miejscu warto pamiętać o przestrzeganiu zasad zawartych w regulaminie. Jednorazowo na wieży może przebywać nie więcej niż 35 osób. Należy wchodzić oraz schodzić spokojnie, umiarkowanym tempem, unikając biegania, przepychania oraz wyprzedzania innych użytkowników.

Podczas wchodzenia i schodzenia z wieży trzeba zachować szczególną ostrożność.

d1t27fb

Warto dodać, że wejście na wieżę widokową jest zabronione, gdy panują niekorzystne warunki atmosferyczne - gęsta mgła, pada deszcz, śnieg, jest gołoledź, burza i silny wiatr.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1t27fb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t27fb