Trwa ładowanie...

Wypadek na wieży widokowej w Bieszczadach. 8-latka zabrana do szpitala

We wtorek 22 lutego bieszczadzki GOPR udzielił pomocy 8-letniej dziewczynce, która podczas schodzenia z wieży widokowej poślizgnęła się i upadła. Wypadek miał miejsce na Korbanii - szczycie w Bieszczadach Zachodnich o wysokości 894 m n.p.m.

Korbania to szczyt w Bieszczadach Zachodnich o wysokości 894 m n.p.m.Korbania to szczyt w Bieszczadach Zachodnich o wysokości 894 m n.p.m.Źródło: Adobe Stock
d2yd5by
d2yd5by

8-letnia dziewczyna poślizgnęła się i upadła podczas schodzenia z wieży widokowej na Korbanii. W efekcie doznała obrażeń twarzy oraz nogi. Na miejsce został wezwany GOPR.

Wypadek na wieży widokowej w Bieszczadach

"Zanim przybyli nasi ratownicy - ojciec dziecka zniósł je niżej wychodząc nam na spotkanie" - czytamy w poście GOPR Bieszczady na Facebooku.

Do zdarzenia zadysponowano również załogę Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało dziewczynkę do szpitala.

Pod postem znalazły się podziękowania dla ratowników, napisane prawdopodobnie przez ojca dziewczynki: "Chciałbym bardzo podziękować wszystkim za okazaną pomoc. Anonimowemu dobremu człowiekowi na szczycie i wszystkim ratownikom. Dzięki że jesteście".

Na pytania internautów, jak doszło do wypadku, odpowiedział: "Poślizgnęła się na szczeblach i spadła na podłogę".

Warunki w Bieszczadach

GOPR podkreśla, że zielony szlak z Bukowca prowadzący na Korbanię jest bardzo oblodzony. Na wycieczkę należy zabrać ze sobą raczki.

d2yd5by

W Bieszczadach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego. Występuje ono powyżej górnej granicy lasu m.in. w masywach Tarnicy, Małej i Wielkiej Rawki, połonin Caryńskiej i Wetlińskiej oraz Szerokiego Wierchu.

W paśmie połonin leży od 80 do 100 cm śniegu; miejscami zaspy sięgają tam półtora metra. Z kolei w bieszczadzkich dolinach pokrywa śnieżna waha się od 10 do 25 cm.

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim pracuje zdecydowana większość wyciągów narciarskich. Warunki zjazdowe na trasach określane są jako dobre.

d2yd5by

Źródło: GOPR Bieszczady, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Niedźwiedź na szlaku turystycznym. Niezwykłe nagranie z Bieszczad

d2yd5by
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yd5by