Niezwykły Księżyc. Truskawkowy, miodowy, różowy. Ponoć zapewnia spokój i szczęście
Podczas ostatniej nocy można było podziwiać pełnię "Truskawkowego Księżyca". Nazwa tego zjawiska nie wzięła się od barwy, lecz od krótkiego zbioru truskawek.
Astrolodzy przekonują, że właściwości tego ziemskiego satelity w znaku Strzelca pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Gdy ignoruje się naukę o gwiazdach, można z powodzeniem zachwycić się rzadkim widokiem na naszym niebie.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Jego nazwa pochodzi z Ameryki Północnej i była używana przez Indian Algonkinów. Nazywano go również "Miodowym Księżycem", bo w Europie w czerwcu brano śluby, na których raczono się miodem pitnym. Ale i nazywane było także "Różowym Księżycem", a to dlatego, że przybiera właśnie taki kolor.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Astrolodzy chwalą truskawkowy glob, mówiąc, że pełnia w znaku Strzelca zapewnia dobre samopoczucie, spokój i radość. Naukowcy koncentrują się raczej na na negatywnych skutkach - problemach z z bezsennością czy lunatykowaniem. I pewnie choć u niektórych osób, ta noc nie należała do najłatwiejszych, to można było chociaż zawiesić oko na satelicie mieniącym się inną barwą niż zwykle.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
W lipcu zaś czeka nas pełnia "Jeleniego Księżyca" lub "Księżyca Grzmotu", który sygnalizuje nadejście lata.
Jak podaje NASA tegoroczne lato świetnie zapowiada się na obserwację ciał niebieskich. 10 czerwca można było obserwować Jowisza, a 9 lipca Saturna i to przy pomocy teleskopu podwórkowego. Naukowcy zapewniają, że przy bezchmurnym niebie powinniśmy zobaczyć jasno oświetlone pierścienie, jak również ruchy księżyców Saturna, szczególnie największego księżyca, Tytana.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl