Trwa ładowanie...
d24mdrt

Niezwykły Księżyc. Truskawkowy, miodowy, różowy. Ponoć zapewnia spokój i szczęście

Podczas ostatniej nocy można było podziwiać pełnię "Truskawkowego Księżyca". Nazwa tego zjawiska nie wzięła się od barwy, lecz od krótkiego zbioru truskawek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na całym świecie podziwiano to efektowne zjawisko
Na całym świecie podziwiano to efektowne zjawisko (Getty Images)
d24mdrt

Astrolodzy przekonują, że właściwości tego ziemskiego satelity w znaku Strzelca pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Gdy ignoruje się naukę o gwiazdach, można z powodzeniem zachwycić się rzadkim widokiem na naszym niebie.

East News

Tym bardziej, że zdjęciami "Truskawkowego Księżyca" chętnie dzielą się internauci z różnych zakątków świata, m.in. z Grecji, Niemiec czy Kolumbii.

Jego nazwa pochodzi z Ameryki Północnej i była używana przez Indian Algonkinów. Nazywano go również "Miodowym Księżycem", bo w Europie w czerwcu brano śluby, na których raczono się miodem pitnym. Ale i nazywane było także "Różowym Księżycem", a to dlatego, że przybiera właśnie taki kolor.

Astrolodzy chwalą truskawkowy glob, mówiąc, że pełnia w znaku Strzelca zapewnia dobre samopoczucie, spokój i radość. Naukowcy koncentrują się raczej na na negatywnych skutkach - problemach z z bezsennością czy lunatykowaniem. I pewnie choć u niektórych osób, ta noc nie należała do najłatwiejszych, to można było chociaż zawiesić oko na satelicie mieniącym się inną barwą niż zwykle.

W lipcu zaś czeka nas pełnia "Jeleniego Księżyca" lub "Księżyca Grzmotu", który sygnalizuje nadejście lata.

d24mdrt

Jak podaje NASA tegoroczne lato świetnie zapowiada się na obserwację ciał niebieskich. 10 czerwca można było obserwować Jowisza, a 9 lipca Saturna i to przy pomocy teleskopu podwórkowego. Naukowcy zapewniają, że przy bezchmurnym niebie powinniśmy zobaczyć jasno oświetlone pierścienie, jak również ruchy księżyców Saturna, szczególnie największego księżyca, Tytana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wakacje 2019. Oto najpopularniejsze kierunki tego lata

d24mdrt

Podziel się opinią

Share

d24mdrt

d24mdrt