Trwa ładowanie...

Norwegia. Oslo zamknięte przez COVID-19. Ogromny wzrost zakażeń koronawirusem

Stolica Norwegii mierzy się z nagłym wzrostem zachorowań na koronawirusa. Burmistrz Oslo, Raymond Johansen ogłosił w niedzielę wieczorem, że miasto zostanie zamknięte. Dzień wcześniej odnotowano w Oslo 245 przypadków COVID-19, najwięcej od początku pandemii.
Share
Stolica Norwegii, Oslo, została zamknięta z powodu koronawirusa
Stolica Norwegii, Oslo, została zamknięta z powodu koronawirusaŹródło: Getty Images
d2eung0

Oslo odpowiada obecnie za około połowę wszystkich przypadków koronawirusa odnotowywanych w Norwegii. Jak poinformował burmistrz, miasto pozostanie zamknięte przez 2 tygodnie.

Do szkół wróciło zdalne nauczanie, a sklepy, poza spożywczymi i aptekami, są zamknięte. Szczególne zasady obowiązują także m.in. na placach budowy, gdzie wykryto wcześniej kilka ognisk brytyjskiej wersji koronawirusa.

d2eung0

Norwegia - lockdown Oslo spowodowany nowymi mutacjami COVID-19

"Może się wydawać paradoksem, że liczba zakażeń rośnie, mimo rygorystycznych i długotrwałych restrykcji. Mogą za to odpowiadać wzrost mobilności mieszkańców oraz nowe wersje koronawirusa" - stwierdził burmistrz Johansen na specjalnie zwołanej konferencji.

Surowe obostrzenia w Oslo obowiązują już 100 dni. Eksperci szacują, że nowe wersje koronawirusa, a zwłaszcza jego brytyjska odmiana mogą stanowić już od 50 do 70 proc. wszystkich przypadków.

"To się stało szybciej niż sądziliśmy. Już nie można być pewnym, że uda nam się ograniczyć zakażenia testowaniem, śledzeniem kontaktów oraz izolacją" - podkreśliła dyrektor Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego Camilla Stoltenberg.

d2eung0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rybacy wypłynęli na połów ryb. Gdy zarzucili sieci, nie wierzyli własnym oczom

d2eung0

Podziel się opinią

Share
d2eung0
d2eung0