Trwa ładowanie...
d1gj8vh

Nowa Chatka Puchatka. Ruszyły prace nad schroniskiem

Ruszyły prace nad budową nowego obiektu na Połoninie Wetlińskiej. Ledwie na początku marca informowaliśmy, że nadszedł czas, by żegnać się z kultową Chatką Puchatka. Nikt nie sądził, że budowa nowego schroniska rozpocznie się tak szybko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwają prace przy składaniu szkieletu nowego schroniska
Trwają prace przy składaniu szkieletu nowego schroniska (PAP)
d1gj8vh

I choć prace mają potrwać jeszcze dwa lata, to zaczęto już tworzyć szkielet nowego obiektu. Jak podaje Agencja PAP, gdy konstrukcja zostanie złożona, każdy z jej elementów otrzyma numer. Następnie szkielet zostanie rozłożony, przetransportowany w miejsce dawnej Chatki Puchatka i postawiony na fundamentach.

Decyzja o budowie nowego obiektu wciąż wzbudza wiele emocji wśród turystów, którzy kojarzą starą chatkę z Lutkiem Pińczukiem, wspaniałym gospodarzem i najsłynniejszym bieszczadnikiem.

Mimo iż schronisko, w którym gościł przyjezdnych miało fatalne warunki, to dla wielu osób Chatka Puchatka była esencją gór, ze swoją niepowtarzalną i magiczną atmosferą. Turystom nie przeszkadzał nawet brak bieżącej wody, kanalizacji czy energii elektrycznej.

d1gj8vh

Remont Chatki Puchatka rozpocznie się wiosną tego roku, a prace mają potrwać ok. 2 lata. Budowa nowego obiektu pochłonie 4,2 mln zł.

Zamiast braku wody i elektryczności turyści zastaną ekskluzywne (w porównaniu do poprzedniego) schronisko, które z całą pewnością przyciągnie tłumy ludzi. Ale czy to wciąż będzie "to samo"? Turyści cenili Chatkę Puchatka za jej urok i niepowtarzalny charakter. Nawet jeśli zajmowała ostatnie miejsca w rankingach schronisk górskich.

"To zależy kto i po co w góry jedzie. Ja jadę żeby wyjść na szlaki i szczyty. Usiąść na progu starej chałupy i napić się mleka z garnuszka prosto od krowy. Popatrzeć na piękne widoki i odetchnąć całą piersią. Spotkać ciekawych ludzi i iść za potrzebą w krzaczki. Jak bym chciał ekskluzywnie to bym pojechał do hotelu Marriott w Warszawie a nie w Bieszczady” – pisze w komentarzach Jan, czytelnik WP – macie podobne wrażenia?

d1gj8vh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Czemu ty nie śpisz?". Leśnik nagrał "rozmowę" z niedźwiedziem

d1gj8vh

Podziel się opinią

Share

d1gj8vh

d1gj8vh