Trwa ładowanie...

Nowe atrakcje turystyczne w Polsce w 2018 r. Zapowiada się ciekawie!

Do gigantycznych parków rozrywki, wypasionych aquaparków czy multimedialnych muzeów nie musimy już jeździć na Zachód. W Polsce jest się gdzie bawić! W tym roku powstaną kolejne obiekty, które przyciągną tłumy turystów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowe atrakcje turystyczne w Polsce w 2018 r. Zapowiada się ciekawie!Źródło: Materiały prasowe, Facebook.com
d1d415r
d1d415r

Niezwykła wieża widokowa. Pierwsza taka w Europie

Jednym z miejsc, które z pewnością będzie cieszyć się zainteresowaniem ze strony turystów, jest powstająca w Krynicy-Zdrój platforma widokowa, z której będzie można podziwiać górską panoramę. Atrakcja powstaje na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, na wysokości 896 m n.p.m. Na górę wjedziemy nowoczesną, 6-osobową kolejką lub dotrzemy na własnych nogach malowniczą trasą. Na wieżę o wysokości 49,5 m prowadzić będzie ścieżka w koronach drzew. Przewidziano też zjeżdżalnię dla dzieci.

Cała konstrukcja będzie wykonana z drewna, co czyni ją pierwszym tego typu obiektem nie tylko w Polsce, ale i Europie. Atrakcja będzie dostępna dla turystów od września.

Wizualizacja / Słotwiny Arena
Źródło: Wizualizacja / Słotwiny Arena

Gigantyczny park wodny pod Warszawą

Suntago Wodny Świat ma być największym tego typu kompleksem w Europie. To część większej inwestycji o nazwie Park of Poland. Wodny Świat, budowany od kwietnia 2017 r., powstaje w okolicach Mszczonowa. Na obszarze około 20 ha znajdą się liczne baseny, w tym zbiornik ze sztuczną falą, fantazyjne zjeżdżalnie i punkty usługowe. Koszt kompleksu szacowany jest na 250 mln euro. Kiedy będziemy mogli go odwiedzić? Zakończenie budowy planowane jest na przełom roku 2018/2019.

Suntago Wodny Świat
Źródło: Suntago Wodny Świat

Coraz bliżej do otwarcia Majaland

Park rozrywki Majaland, w którym będzie można spotkać Pszczółkę Maję, Wikinga Vica oraz Heidi, przywita pierwszych gości 26 maja. Całoroczny kompleks będzie składał się z zewnętrznej i wewnętrznej strefy, o łącznej powichrzeni ok. 16 ha. Będą karuzele, zjeżdżalnie czy kolejka górska. Pod dachem znajdować się będą restauracje, dyskoteka i fontanny.

d1d415r

Majaland jest pierwszym parkiem tematycznym w Holiday Park Kownaty. Znajduje się w województwie lubuskim, w połowie drogi między Berlinem a Poznaniem. Wiadomo już, jak będą już ceny biletów. Odwiedzający o wzroście powyżej metra zapłacą 69,90 zł, dzieci między 85 cm a 1 m 34,90 zł, a maluchy poniżej 85 cm wchodzą za darmo. Bilet obejmuje całodzienne korzystanie ze wszystkich atrakcji oraz możliwość obejrzenia przedstawienia w teatrze znajdującym się na terenie parku.

Facebook.com / MajalandKownaty
Źródło: Facebook.com / MajalandKownaty

Największy w Polsce wodny tor przeszkód

W okresie wakacyjnym mieszkańcy Sosnowca i turyści będą mogli skorzystać z największego wodnego toru przeszkód w Polsce. Jakie atrakcje przewidział ośrodek Wake Zone Stawiki? Dmuchane trampoliny, mostki, drabinki, zjeżdżalnie czy ścianki wspinaczkowe. Na realizację nowych inwestycji na terenie ośrodka zostanie przeznaczonych 1,2 mln zł, z czego 700 tys. pochodzić będzie ze środków unijnych. Podobne parki znajdują się w innych krajach, m.in. w Chorwacji, Grecji czy Hiszpanii. Cieszą się ogromną popularnością wśród turystów.

Wake Zone Stawiki
Źródło: Wake Zone Stawiki

Nowe muzea

W czerwcu 2018 r. w Warszawie zostanie otwarte już drugie w kraju Muzeum Polskiej Wódki (pierwsze - nie tylko w Polsce, ale też na świecie - o nazwie "Muzeum Wódki", istnieje w centrum Warszawy, przy ul. Wierzbowej 11). Placówka powstaje w zabytkowym budynku destylacyjnym na terenie "Centrum Praskie Koneser". Dawniej mieściła się tu Warszawska Wytwórnia Wódek "Koneser". Jak przekonuje muzeum, zwiedzający odkryją lokalną tradycję produkcji i przekonają się o światowej renomie, jaką zyskała polska wódka. Otwarcie zaplanowano na czerwiec 2018 r.

Wizualizacja / koneser.eu
Źródło: Wizualizacja / koneser.eu

Kolejne muzeum, o którym jest głośno w całej Polsce, powstaje w Sępólnie Krajeńskim. Będzie to Muzeum PRL, w którym zobaczymy m.in. pojazdy, meble, odzież, zabawki i przedmioty codziennego użytku z poprzedniego ustroju. Łącznie kilkaset eksponatów. Założycielem i właścicielem placówki jest Marcin Gulka - ratownik medyczny, a prywatnie pasjonat motoryzacji i kolekcjoner starych przedmiotów. Kiedy zaczęło brakować mu miejsca na nowe eksponaty, poprosił o pomoc miasto. Nie ma oficjalnej ceny biletów, ponieważ będzie to dobrowolna opłata. Otwarcie zaplanowano na 24 marca.

Facebook.com / Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL
Źródło: Facebook.com / Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL

Zobacz też: Polacy odmienili bułgarską wioskę

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1d415r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d415r