Trwa ładowanie...
ycipk-rghq8i

Nowe paszporty na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Wciąż trzeba poczekać

1 stycznia 2018 w ręce Polaków miały trafić nowe paszporty. Miały, ale wciąż nie trafiły. – Od pracownika urzędu paszportowego w Warszawie dowiedziałem się, że nowych dokumentów ciągle nie ma i nie wiadomo, kiedy będą – donosi czytelnik WP. A my sprawdzamy w MSWiA, czy szumnie zapowiadany projekt to ściema.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wniosek o wydanie paszportu można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym urzędu wojewódzkiego lub punkcie paszportowym na terenie całego kraju
Wniosek o wydanie paszportu można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym urzędu wojewódzkiego lub punkcie paszportowym na terenie całego kraju (PAP, Fot: Adam Warżawa)
ycipk-rghq8i

Nowe paszporty do obiegu miały trafić na początku roku w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości. "Dokumenty będę trudniejsze do sfałszowania, a ich strony ozdobią wizerunki graficzne nawiązujące do wydarzeń z 1918 r." – obiecywano.

Niestety mimo szumnych zapowiedzi dokumentów wciąż nie ma. – W rozmowie telefonicznej z pracownikiem urzędu paszportowego w Warszawie dowiedziałem się, że nowych paszportów ciągle nie ma i nie wiadomo, kiedy będą. Usłyszałem wręcz, że nieprędko albo nie pojawią się wcale! – zawiadamia nas czytelnik Mariusz.

MSWiA
Podziel się
ycipk-rghq8i

Zaalarmowani tymi doniesieniami, zapytaliśmy MSWiA, jak wygląda sytuacja. – Wytworzenie paszportu obejmuje szereg skomplikowanych działań na różnym poziomie. Dotyczą one koordynacji wielu procesów: projektowania, technologicznego, w tym testów produkcji i personalizacji oraz działań prawnych, związanych m.in. z notyfikacją dokumentu poza granicami kraju. Obecnie trwają zaawansowane prace w obszarze technologicznym. Po zakończeniu fazy testów rozpocznie się procedura notyfikacji dokumentu paszportowego nowego wzoru, czyli powiadomienia innych państw o wprowadzeniu przez Polskę nowego wzoru paszportu – poinformował nas zespół prasowy MSWiA.

MSWiA
Podziel się

Konkretnej daty udostępnienia nowego wzoru dokumentu nie poznaliśmy. – Niebawem poinformujemy o tym wszystkie media. Nie możemy nikogo wyróżniać – twierdzi pracownik MSWiA. Pozostaje więc czekać.

Wszystkim, którzy planują wyrobienie nowego dokumentu, przypominamy, że wniosek o wydanie paszportu można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym urzędu wojewódzkiego lub punkcie paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejsce zameldowania. Za granicą dokument można otrzymać za pośrednictwem konsulatu.

ycipk-rghq8i
Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-rghq8i

ycipk-rghq8i
ycipk-rghq8i