Trwa ładowanie...
ds6x7ge

Nowe połączenie tanich linii. Ruszyły loty z Lublina do Kijowa

Połączenie z lubelskiego lotniska na Ukrainę uruchomiły linie lotnicze Wizz Air. Najtańsze bilety kosztują 59 zł w jedną stronę.
Share
Loty do Kijowa można zarezerwować za 59 zł w jedną stronę
Loty do Kijowa można zarezerwować za 59 zł w jedną stronęŹródło: Shutterstock.com
ds6x7ge

Loty między Kijowem a Lublinem będą się odbywały dwa razy w tygodniu, w piątki i poniedziałki. Nową trasę obsługują samoloty Airbus A320. Lot trwa ok. 1 godz. i 15 minut. Samoloty z Kijowa odlatywać będą o godzinie 12.10 czasu lokalnego, a z Lublina – o godz. 13.

- To pierwsze połączenie z Ukrainą, długo o nie zabiegaliśmy. Dane o sprzedaży biletów bardzo pozytywnie rokują o jego powodzeniu. Pierwszy samolot do Kijowa został praktycznie cały wypełniony – powiedział prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz na konferencji prasowej.

Zobacz nietypowe oblicze Kijowa

Wójtowicz zapowiedział starania o uruchomienie w przyszłości lotów także na inne ukraińskie lotniska. - Na Ukrainie jest kilkanaście lotnisk, potencjalnie, co najmniej kilka jest w kręgu naszego zainteresowania. Ten rynek trzeba rozwijać stopniowo, zaczynamy od najbardziej pewnego połączenia z Kijowem, na następne przyjdzie czas. Mamy takie informacje, że jest zainteresowanie pasażerów – zaznaczył.

ds6x7ge

Zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk podkreślił, że połączenie z Kijowem będzie potrzebne szczególnie dla studentów z Ukrainy, których jest w Lublinie kilka tysięcy. - Dla nas jest bardzo ważne, by były dobre połączenia komunikacyjne z Ukrainą, bo mamy bardzo dużo kontaktów. Już pierwszym samolotem wraca do Lublina delegacja urzędników, którzy byli w Charkowie. Oczekiwania na połączenie lotnicze z Kijowem były także po stronie ukraińskiej – dodał Szymczyk.

Kijów Shutterstock.com
KijówŹródło: Shutterstock.com, Fot: Subbotina Anna

Obecnie z lubelskiego lotniska operuje sześciu przewoźników, którzy wykonują loty na 13 trasach m.in. do Londynu, Monachium, Oslo, Sztokholmu, Tel Awiwu. W październiku linie easyJet rozpoczną loty do Mediolanu, a w grudniu Small Planet – do Werony.

ds6x7ge

Podziel się opinią

Share
ds6x7ge
ds6x7ge