Trwa ładowanie...
d200p9x

Nowy Jork pogrążony w "chmurze". Przez miasto przeszedł śnieżny szkwał

W sieci pojawiły się nagrania, na których widać, jak miasto spowija ogromna biała chmura. Była to groźna burza śnieżna, która dotarła do Nowego Jorku w środę 18 grudnia i była tak gwałtowna, że synoptycy wydali ostrzeżenia pogodowe. Choć zjawisko jest niebezpieczne, potrafi być bardzo efektowne wizualnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagrania krążące w sieci wyglądają spektakularnie
Nagrania krążące w sieci wyglądają spektakularnie (Twitter.com/ David Jones)
d200p9x

Zjawisko, trwające ok. pół godziny, zaskoczyło nowojorczyków, a krajobraz w metropolii szybko zmienił się na zimowy. Nadejście szkwału zostało uwiecznione na nagraniach przez wielu mieszkańców. Poniżej mamy okazję oglądać filmiki wykonane metodą poklatkową (tzw. timelapse), dlatego wszystko, co się a nich dzieje pokazane jest w przyspieszonym tempie. W efekcie mamy wrażenie, że w ciągu kilkunastu sekund miasto zostało przykryte białą chmurą.

"Wygląda, jakby Biali Wędrowcy zawładnęli miastem" – napisał jeden z użytkowników Twittera, porównując krajobraz nawałnicy do scen w "Grze o tron".

d200p9x

Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (National Weather Service) wydała ostrzeżenie przed śnieżnym szkwałem dla części Nowego Jorku i części Long Island. Agencja wyjaśnia także, na czym polega samo zjawisko, ponieważ część mieszkańców nie są jeszcze zaznajomiona z terminem "śnieżny szkwał". Oznacza krótkotrwałe gwałtowne opady śniegu, którym towarzyszy porywisty wiatr.

Źródło: TVN Meteo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Street art z całego świata: Nowy Jork

d200p9x

Podziel się opinią

Share

d200p9x

d200p9x