Trwa ładowanie...

Nowy system zwrotów w Ryanairze. Skorzysta z niego tylko część klientów

Ryanair w końcu wprowadził system zwrotów dla grupy klientów, którzy mieli największy problem z odzyskaniem pieniędzy za odwołane loty z powodu pandemii. Mowa o osobach, które nabywały bilety za pośrednictwem internetowych biur podróży.

Samolot należący do linii RyanairSamolot należący do linii RyanairŹródło: Getty Images
d2k2r0t
d2k2r0t

Klienci, którzy rezerwowali bilety na lot Ryanairem za pośrednictwem biur podróży online czy stron internetowych (nienależących do irlandzkiego przewoźnika), mieli nikłe szanse na odzyskanie pieniędzy w przypadku odwołanych lotów w czasie pandemii. Wynikało to z braku porozumienia między linią lotniczą a pośrednikami.

Jak wyjaśnia polishexpress.co.uk, Ryanair zarzucał biurom podróży i serwisom pośredniczącym w sprzedaży biletów, że stosowały rozwiązania, przez które nie miał dostępu do pełnych danych osób, które dokonały rezerwacji. W konsekwencji nie mógł dokonać bezpośrednich zwrotów pieniędzy za bilety lotnicze. Natomiast próby dokonania zwrotów poprzez pośredników kończyły się niepowodzeniem i nieporozumieniami.

Ryanair – jak odzyskać pieniądze?

Po tysiącach reklamacji i wielu negatywnych opiniach, jakie spadły na niskokosztowego przewoźnika, w końcu wprowadził on nowy system weryfikacji. Dzięki wprowadzonym zmianom klienci będą w stanie uzyskać pieniądze bezpośrednio od irlandzkiej linii.

Aby uzyskać zwrot za bilety, należy wejść na oficjalną stronę internetową Ryanaira, pobrać formularz weryfikacji klienta, wypełnić go, a następnie wysłać. Po pozytywnej weryfikacji klienci otrzymają zwrot środków.

d2k2r0t

Źródło: polishexpress.co.uk

Koronawirus a wakacje. Co z wczasami za granicą? Janusz Cieszyński komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2k2r0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k2r0t

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj