Trwa ładowanie...
30-05-2016 15:51

Nurkowanie - co warto wiedzieć?

Nurkowanie jest coraz częściej spotykaną formą spędzania wakacji. Jednak aby móc podziwiać podwodny świat, trzeba się wybrać na południe Europy, choć najbardziej polecane miejsca są oddalonych od tysiące kilometrów rejonach świata. Bartosz Sykus nurek i właściciel biura Feel Active zwłaszcza początkującym osobom poleca poznawanie tej formy spędzania czasu od wód tropikalnych. Jest dużo większa przejrzystość, większa temperatura, można obejrzeć wspaniałe rafy koralowe i morskie stworzenia.

Nurkowanie - co warto wiedzieć?Źródło: shutterstock.com
d4mf40w
d4mf40w

Nurkowanie jest coraz popularniejszą wśród Polaków formą spędzania wakacji. Aby móc podziwiać podwodny świat w całej okazałości, trzeba się wybrać na południe Europy, choć najbardziej polecane miejsca są w oddalonych o tysiące kilometrów rejonach świata. Bartosz Sykus, nurek i właściciel biura _ Feel Active _, właśnie początkującym osobom poleca nabieranie doświadczenia w wodach tropikalnych. Są one bardziej przejrzyste, mają przyjazną temperaturę, ponadto jest możliwość zobaczenia wspaniałych raf koralowych czy morskich stworzeń. Bałtyk polecany jest osobom, które już wielokrotnie nurkowały.

Ile kosztuje kupienie sprzętu do nurkowania czy jego wypożyczenie? Nowy sprzęt można kupić za ok 2,5-3 tys. Dodatkowo warto zrobić kurs przygotowujący do tego sportu, który wyniesie nas ok. 1,5 tys. zł. Certyfikat będzie nas uprawniać do samodzielnego schodzenia do 18 m p.p.m. Cena wypożyczenia sprzętu różni się, w zależności od kraju i popularności danego kurortu – różnice mogą wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Pozostaje jeszcze pytanie: do których miejsc najlepiej udać się, aby zobaczyć niezwykłe podwodne atrakcje? Sprawdźcie koniecznie w materiale wideo!

wg

d4mf40w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mf40w