Trwa ładowanie...
ycipk-41olyf

"Odchudzą" słynny most w Kolonii. Usuną z niego 40 ton "kłódek miłości"

Przypinane do mostów "kłódki miłości" mają zagwarantować zakochanym trwałość ich uczucia. Jednak zwyczaj ten może niekiedy stanowić duży problem. Tak jest w przypadku mostu Hohenzollerów w Kolonii, z którego, ze względów bezpieczeństwa, trzeba usunąć wszystkie kłódki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na moście Hohenzollernów kłódki miłości ważą już 40 ton
Na moście Hohenzollernów kłódki miłości ważą już 40 ton (Pixabay.com)
ycipk-41olyf

Od 2008 r. na Moście Hohenzollernów w Kolonii zakochani zaczęli wieszać kłódki, a kluczyki wrzucać do Renu. Wszystko to w nadziei na wieczną miłość. Już kilka lat temu kolej niemiecka chciała je usunąć, ale sprzeciw społeczny był zbyt duży i postanowiono je zostawić.

Jednak niemieckie koleje po raz kolejny powróciły do tego tematu. I choć waga kłódek osiągnęła już wagę 40 ton, to – jak zapewnia rzecznik niemieckich kolei – nie waga jest problemem, a bezpieczeństwo.

ycipk-41olyf
Rainer Stropek / Flickr.com
Podziel się

Przejeżdżające pociągi powodują wibracje, które sprawiają, że kłódki się przesuwają i niszczą powłokę barierek. Most zjada również rdza. Konieczna jest zatem renowacja. Ale aby móc to zrobić, trzeba wcześniej usunąć owe "deklaracje miłości".

Wikimedia Commons CC BY
Podziel się

Jak zapewnia rzecznik, po remoncie nadal będzie możliwość przypięcia do balustrady mostu "miłosnej pieczęci". Jak na razie nie podjęto decyzji, co stanie się z kłódkami jeszcze wiszącymi na "Hohenzollernie".

ycipk-41olyf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Spektakularne odkrycie" w Kolonii. Pochodzi sprzed prawie 2 tys. lat

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41olyf

ycipk-41olyf
ycipk-41olyf