Trwa ładowanie...
d39c1w9

"Odchudzą" słynny most w Kolonii. Usuną z niego 40 ton "kłódek miłości"

Przypinane do mostów "kłódki miłości" mają zagwarantować zakochanym trwałość ich uczucia. Jednak zwyczaj ten może niekiedy stanowić duży problem. Tak jest w przypadku mostu Hohenzollerów w Kolonii, z którego, ze względów bezpieczeństwa, trzeba usunąć wszystkie kłódki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na moście Hohenzollernów kłódki miłości ważą już 40 ton
Na moście Hohenzollernów kłódki miłości ważą już 40 ton (Pixabay.com)
d39c1w9

Od 2008 r. na Moście Hohenzollernów w Kolonii zakochani zaczęli wieszać kłódki, a kluczyki wrzucać do Renu. Wszystko to w nadziei na wieczną miłość. Już kilka lat temu kolej niemiecka chciała je usunąć, ale sprzeciw społeczny był zbyt duży i postanowiono je zostawić.

Jednak niemieckie koleje po raz kolejny powróciły do tego tematu. I choć waga kłódek osiągnęła już wagę 40 ton, to – jak zapewnia rzecznik niemieckich kolei – nie waga jest problemem, a bezpieczeństwo.

Rainer Stropek / Flickr.com

Przejeżdżające pociągi powodują wibracje, które sprawiają, że kłódki się przesuwają i niszczą powłokę barierek. Most zjada również rdza. Konieczna jest zatem renowacja. Ale aby móc to zrobić, trzeba wcześniej usunąć owe "deklaracje miłości".

Wikimedia Commons CC BY

Jak zapewnia rzecznik, po remoncie nadal będzie możliwość przypięcia do balustrady mostu "miłosnej pieczęci". Jak na razie nie podjęto decyzji, co stanie się z kłódkami jeszcze wiszącymi na "Hohenzollernie".

d39c1w9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Spektakularne odkrycie" w Kolonii. Pochodzi sprzed prawie 2 tys. lat

d39c1w9

Podziel się opinią

Share

d39c1w9

d39c1w9