Trwa ładowanie...
d4dv0yb

Piękno i nowoczesność. Zaplanuj bezpieczne wakacje na wybrzeżach Singapuru

Jak się chronić przed koronawirusem? Władze Singapuru postawiły na nowoczesne technologie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom to niezwykle malownicze państwo-miasto stało się jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie, a tym samym doskonałym kierunkiem na wakacyjny wypoczynek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piękno i nowoczesność. Zaplanuj bezpieczne wakacje na wybrzeżach Singapuru
(materiały partnera)
d4dv0yb

Partnerem treści jest Singapore Tourism Board

Pomysł na bezpieczny urlop w obliczu szalejącej pandemii to nie lada wyzwanie. Choć sezon wakacyjny w pełni, wiele osób wciąż stoi przed dylematem: pakować walizki czy jednak zostać w domu? Jeszcze do niedawna o zagranicznych wojażach mogliśmy tylko pomarzyć, ale na szczęście coraz więcej krajów skrupulatnie przygotowuje się na przyjęcie spragnionych odpoczynku turystów. Singapur – ultranowoczesne państwo-miasto położone w południowo-wschodniej Azji, również planuje swoje ponowne otwarcie, choć na razie wewnętrznie. Wczasowiczów czeka nie tylko wspaniały wypoczynek w otoczeniu bujnej roślinności oraz pięknych plaż, ale także cały system nowoczesnych zabezpieczeń, które mają chronić przed koronawirusem.

Miasto Lwa o krok przed koronawirusem

d4dv0yb

Zniesienie zakazu podróżowania to doskonała informacja dla amatorów egzotycznych wakacji, którzy zamiast urlopu nad polskim morzem, wolą relaks w cieniu wysokich palm i kojący szum oceanu. Na początku czerwca granice ponownie otworzył Singapur – pięknie położone państwo wyspiarskie, które od lat przyciąga rzesze turystów. Na razie umożliwiono przyjazdy z konkretnych miast jedynie w celach biznesowych, jednak rekreacyjne eskapady do Singapuru to z pewnością tylko kwestia czasu. Póki co, warto odkrywać to państwo wirtualnie i planować zwiedzanie wielu fascynujących zakątków, które zapierają dech w piersiach. Malownicze widoki i ciekawa infrastruktura to niejedyne atuty tej niewielkiej wyspy. Miasto Lwa od dawna cieszy się także mianem jednego z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Zaszczytny tytuł Singapur zawdzięcza restrykcyjnej polityce, surowym zasadom i licznym zakazom.

Zwyczaje, które do niedawna dziwiły i śmieszyły zagranicznych gości, obecnie są przedmiotem szczerego podziwu. Dzięki dyscyplinie obywateli oraz wykorzystaniu innowacyjnych technologii Singapur równie dobrze jak z porządkiem, radzi sobie z pandemią. Co ciekawe – był jednym z pierwszych miejsc, w których pojawiło się ognisko koronawirusa, na szczęście władze błyskawicznie sięgnęły po nowoczesne środki i w porę opanowały rozprzestrzeniającą się chorobę. Strategia działa bez zarzutu – Singapur jest obecnie jedną z najbezpieczniejszych turystycznych destynacji.

  materiały partnera

Nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwu

Choć na wybrzeżach Singapuru wypoczywają na razie tylko jego mieszkańcy, władze od dawna szykują się na przyjęcie turystów i zapewnienie im jak największej ochrony. Spędzając urlop w Mieście Lwa, na pewno nie zapomnimy o zachowaniu czujności w związku z pandemią. Przypomną nam o tym alerty w telefonie, aplikacje wyłapujące możliwy kontakt z wirusem, a także drony i… roboty. Elektroniczne urządzenia mają za zadanie dbać o zdrowie i bezpieczeństwo tubylców oraz zagranicznych gości, informując o każdym niepokojącym zjawisku, które może stanowić potencjalne zagrożenie.

d4dv0yb

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stworzonych do walki z pandemią jest aplikacja TraceTogether. Choć korzystanie z tego narzędzia nie jest powszechnym wymogiem, aplikację pobrało już 2,1 mln osób. Jak działa? Program informuje o możliwym zagrożeniu i skraca czas śledzenia osób, które mogą być zarażone koronawirusem. Ogromna liczba użytkowników aplikacji znacząco zwiększa jej skuteczność. Warto zainstalować Trace Together podczas pobytu na terenie Singapuru – dzięki temu w porę zlokalizujemy niebezpieczeństwo.

  materiały partnera

Niewykluczone, że władze Singapuru do walki z pandemią zaangażują także drony. Urządzenia będą przemieszczać się nad terenem parków narodowych oraz miejsc najbardziej obleganych przez mieszkańców państwa. Zadaniem dronów będzie zbieranie informacji o najbardziej zaludnionych miejscach. Następnie dane będą przekazywane obywatelom, żeby każdy przed wyjściem z domu mógł ocenić stopień zagrożenia.

Drony to nie jedyne urządzenia pomagające dbać o bezpieczeństwo w Singapurze. Już teraz miejscowi spacerowicze mogli spotkać na drodze robo-psa patrolującego parkowe alejki. Urządzenie o nazwie Spot ma sprawdzać, czy osoby odwiedzające tereny zielone zachowują odpowiedni dystans podczas przebywania na świeżym powietrzu. Bez obaw – robot nie będzie nas karał za złamanie zasad, jednak w razie potrzeby elektroniczny psiak przypomni o obowiązującej odległości i innych środkach bezpieczeństwa.

d4dv0yb

Dezynfekcja i dyscyplina

Singapur to jedno z najczystszych miejsc na świecie. W obliczu pandemii wdrożono specjalny system certyfikacji SG Clean, który ma na celu zapewnienie najwyższych standardów czystości i higieny w miejscach publicznych. Do tej pory odznaczenie uzyskało już 13 000 obiektów infrastruktury miejskiej i turystycznej. Na liście certyfikowanych miejsc znajdziemy m.in.: hotele, restauracje, lotnisko Changi, singapurskie ZOO, a także piaszczyste plaże i wiele innych obiektów związanych z turystyką i rekreacją.

  materiały partnera

Singapur dobrze radzi sobie z czystością w miejscach szczególnie zatłoczonych. W celu zapewnienia jak największej ochrony testowane są tzw. tunele dezynfekujące, które rozpylają środek dezynfekujący pod wpływem ruchu i przemieszczania się. Władze miasta zadbały także o higienę i bezpieczeństwo w środkach komunikacji miejskiej. Skrupulatna dezynfekcja pojazdów to jednak nie wszystko. Podczas pandemii zwiększono także częstotliwość przejazdów w celu zapewnienia pasażerom bezpiecznego dystansu społecznego. Turyści przebywający w singapurskich hotelach także nie będą mieli powodów do obaw. Ośrodki wypoczynkowe wdrożyły najwyższe standardy bezpieczeństwa, jak np.: sprzątanie i dezynfekcja przy udziale nowoczesnych urządzeń, wykorzystywanie światła ultrafioletowego, odprawa online czy ograniczenie rezerwacji pokojów na piętrach.

d4dv0yb

Na bezpieczeństwo wyspiarskiego państwa wpływa jeszcze jeden bardzo istotny czynnik – dyscyplina i zaangażowanie mieszkańców Singapuru, którzy sumiennie przestrzegają rygorystycznych zasad.

Atrakcje turystyczne w Singapurze

Dzięki zaawansowanym środkom bezpieczeństwa zezwolono na stopniowe ponowne otwarcie atrakcji w Singapurze. Infrastrukturę miejską wypełniają nowoczesne budynki, które tworzą imponujący krajobraz futurystycznego świata. Symbolem miejsca jest niezwykła, fantastyczna postać o głowie lwa i tułowiu ryby. Merlion – bo taką nazwę nosi ta niezwykła figura – w dzień pełni funkcję miejskiej fontanny, jednak wieczorem rozbłyska tysiącem świateł okolicznych budynków, dzięki czemu stanowi wspaniały obiekt dla miłośników fotografii.

  materiały partnera

Miejscem godnym uwiecznienia w kadrze aparatu jest także Marina Bay – wybrzeże otoczone rzędem imponujących, strzelistych budynków ze szkła i metalu. Warto także przyjrzeć się z bliska słynnemu hotelowi Marina Bay Sands. Luksusowy budynek wyglądem przypomina gigantyczną łódź, opartą na trzech wielkich filarach. Osoby niebędące gośćmi hotelowymi mogą wjechać na 56 piętro budynku i stamtąd podziwiać urzekającą panoramę miasta.

d4dv0yb

Spacer pełen niezapomnianych wrażeń? Polecamy park Gardens by the Bay. Futurystyczny ogród wypełniają konstrukcje w kształcie ogromnych drzew, pod których szczytami znajdują się kładki i przejścia. Warto wybrać się tu wieczorem, żeby obejrzeć niezwykły pokaz laserów.

  materiały partnera

Singapurski ogród zoologiczny także wyróżnia się ciekawą architekturą. Pięknie zagospodarowane wybiegi dają zwierzętom dużą swobodę, a jednocześnie umożliwiają zwiedzającym podziwianie ich z bliskiej odległości. Co ciekawe – barierki i klatki są praktycznie niewidoczne, przez co goście mają wrażenie, że znajdują się w prawdziwym rezerwacie dzikiej przyrody.

Wielbiciele dobrej zabawy koniecznie muszą odwiedzić wyspę Sentosa – centrum singapurskiej rozrywki. Poza standardowymi atrakcjami, jak pędząca w zawrotnym tempie kolejka górska czy rollercoaster, znajdziemy tu także niezwykły park Universal Studios Singapore, imponujący kompleks wodny Adventure Cove Park i Trick Eye Museum, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje.

  materiały partnera

Aktywne zwiedzanie idealnie zakończy odpoczynek na singapurskich, piaszczystych plażach. Te także podlegają surowym restrykcjom sanitarnym, więc mamy gwarancję, że po otwarciu granic dla turystów z pewnością czeka nas bezpieczny i beztroski relaks.

Partnerem treści jest Singapore Tourism Board

d4dv0yb

Podziel się opinią

Share

d4dv0yb

d4dv0yb