Trwa ładowanie...

Pijane mewy to nie żart. W Anglii weterynarze walczyli o ich życie

Dziesiątki pijanych mew w ostatnich dniach "zataczało się w powietrzu" w południowo-zachodniej Anglii. Na początku sądzono, że to efekt zatrucia jadem kiełbasianym, ale ptaki ewidentnie "cuchnęły alkoholem”.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Większość odurzonych alkoholem mew wróciło do zdrowia pod opieką weterynarzy
Większość odurzonych alkoholem mew wróciło do zdrowia pod opieką weterynarzyŹródło: Twitter.com/ Ingrid Newkirk
d2dq094

U wybrzeży Kanału La Manche, w Lyme Regis kilka dni temu doszło do nietypowego zdarzenia. Na plaży zaobserwowano nienaturalne zachowanie mew, które chwiały się, nie mogąc ustać na nogach. Ustalono, że ptaki są pijane. Niektóre z nich zdechły w wyniku odurzenia, a inne są ciężko chore. Eksperci podejrzewają, że ptaki mogły wypić resztki niedopitych piw, pozostawionych na plaży w plastikowych kubkach. Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (RSPCA) twierdzi, że przyczyną ich stanu mogło być również spożycie _*odpadów z lokalnego browaru. *_

DevonLive poinformował, że jedna z pijanych mew zwymiotowała *na strażników wysłanych na ratunek zaraz po tym, jak spadła z dachu w Lyme Regis - Ptaki absolutnie śmierdziały alkoholem, kiedy zbieraliśmy je z plaży, więc teraz nasze samochody pachną jak stare knajpy – mówi * Jo Daniel, funkcjonariusz RSPCA.

- Mewy wydają się zdezorientowane i zagubione. Teraz walczą o przetrwanie – powiedział weterynarz RSPCA, David Couper w czasie trwania akcji ratunkowej – Na jednym z materiałów wideo widać, jak ptak chwieje się i traci równowagę, zupełnie jak osoba, która wypiła zbyt dużą ilość alkoholu – dodaje.

d2dq094

Na początku podejrzewano, że ptaki cierpią na botulizm, spowodowany zatruciem jadem kiełbasianym, ale po głębszej analizie stanu ptaków okazało się, że są one po prostu \* pijane*. Kilka ptaków zdechło, ale większość z nich osiągnęła dobre wyniki i po kilku dniach spędzonych pod opieką weterynarzy wróciła do zdrowia. Musiały mieć sporego kaca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Mewy w Kołobrzegu. Jak wytresowane

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2dq094

Podziel się opinią

Share
d2dq094
d2dq094