Qaqwqwrqw

Pijane mewy to nie żart. W Anglii weterynarze walczyli o ich życie

Dziesiątki pijanych mew w ostatnich dniach "zataczało się w powietrzu" w południowo-zachodniej Anglii. Na początku sądzono, że to efekt zatrucia jadem kiełbasianym, ale ptaki ewidentnie "cuchnęły alkoholem”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Większość odurzonych alkoholem mew wróciło do zdrowia pod opieką weterynarzy
Większość odurzonych alkoholem mew wróciło do zdrowia pod opieką weterynarzy (Twitter.com/ Ingrid Newkirk)
Qaqwqwrqw

U wybrzeży Kanału La Manche, w Lyme Regis kilka dni temu doszło do nietypowego zdarzenia. Na plaży zaobserwowano nienaturalne zachowanie mew, które chwiały się, nie mogąc ustać na nogach. Ustalono, że ptaki są pijane. Niektóre z nich zdechły w wyniku odurzenia, a inne są ciężko chore. Eksperci podejrzewają, że ptaki mogły wypić resztki niedopitych piw, pozostawionych na plaży w plastikowych kubkach. Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (RSPCA) twierdzi, że przyczyną ich stanu mogło być również spożycie *odpadów z lokalnego browaru. *

DevonLive poinformował, że jedna z pijanych mew zwymiotowała *na strażników wysłanych na ratunek zaraz po tym, jak spadła z dachu w Lyme Regis - Ptaki absolutnie śmierdziały alkoholem, kiedy zbieraliśmy je z plaży, więc teraz nasze samochody pachną jak stare knajpy – mówi * Jo Daniel, funkcjonariusz RSPCA.

Qaqwqwrqw

- Mewy wydają się zdezorientowane i zagubione. Teraz walczą o przetrwanie – powiedział weterynarz RSPCA, David Couper w czasie trwania akcji ratunkowej – Na jednym z materiałów wideo widać, jak ptak chwieje się i traci równowagę, zupełnie jak osoba, która wypiła zbyt dużą ilość alkoholu – dodaje.

Na początku podejrzewano, że ptaki cierpią na botulizm, spowodowany zatruciem jadem kiełbasianym, ale po głębszej analizie stanu ptaków okazało się, że są one po prostu * pijane*. Kilka ptaków zdechło, ale większość z nich osiągnęła dobre wyniki i po kilku dniach spędzonych pod opieką weterynarzy wróciła do zdrowia. Musiały mieć sporego kaca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Mewy w Kołobrzegu. Jak wytresowane

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw