WP

Pilot easyJet: Nie ma się czym przejmować, gdy zapomnimy wyłączyć telefon podczas lotu

– Nic się nie stanie, gdy nie wyłączymy telefonu podczas lotu – przyznaje w rozmowie z brytyjskimi mediami pilot easyJet. Jego zdaniem przepisy są przestarzałe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pasażerowie przyzwyczaili się, że podczas lotu trzeba mieć wyłączony telefon
Pasażerowie przyzwyczaili się, że podczas lotu trzeba mieć wyłączony telefon (Shutterstock.com)
WP

Chris Foster, pilot easyJet, odpowiadał na pytania pasażerów na jednym z brytyjskich portali. Wiele z nich dotyczyło bezpieczeństwa w czasie lotu. Zadawali oni pytania: "Co się stanie, jeśli zapomnimy wyłączyć podczas lotu urządzenia elektroniczne".

Odpowiedź jest zaskakująca. Zdaniem pilota, nie wpłynie to negatywnie na bezpieczeństwo lotu.

– Nie ma się czym przejmować. Obecne systemy kontroli w samolotach są na tyle wyszukane, że nie spowoduje to żadnych zakłóceń – przekonywał pracownik easyJet na łamach portalu Liverpool Echo.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Jego zdaniem przepisy są przestarzałe. – Pochodzą sprzed wielu lat, z czasów, kiedy jeszcze nawet nie mieliśmy tabletów. Ale prawo powoli zaczyna być liberalizowane. Teraz można korzystać z urządzeń elektronicznych przełączonych w tryb samolotowy, ale myślę, że w ciągu kilku najbliższych lat możemy spodziewać się kolejnych zmian – powiedział w zagranicznych mediach.

I choć pilot mówi o konieczności rewizji przepisów, to pasażerowie opowiadają się za status quo. Takie wnioski można wysnuć z corocznego raportu Global Aviation Trends. W ankiecie wzięło udział 8 tys. pasażerów z 10 rynków turystycznych.

WP

Co więcej, większości wcale nie przeszkadza brak dostępu do internetu, możliwości zadzwonienia czy wysłania SMS-a w trakcie lotu. Aż 64 proc. Niemców uznało, że nie jest konieczne, aby być wciąż dostępnym. Podobnie twierdzą również Szwedzi (57 proc.), Francuzi (56 proc.), Brytyjczycy (52 proc.), Amerykanie (52 proc.) i Japończycy (54 proc.).

Za tym, aby móc korzystać z telefonu bez ograniczeń opowiedzieli się natomiast Chińczycy (70 proc.), Hindusi (73 proc.) i mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (63 proc.).

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 10 największych katastrof lotniczych w historii

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP