Trwa ładowanie...

Piranie i wściekłe nietoperze na ulicach. Wielka powódź w Ameryce Południowej

Utrzymujące się na południu Brazylii opady deszczu i powódź w stanie Rio Grande do Sul przyczyniły się do pojawienia się na zalanych ulicach miast tego regionu drapieżnych zwierząt: piranii oraz kajmanów.

Choć piranie to niewielkie ryby, są drapieżne i z natury bardzo agresywneChoć piranie to niewielkie ryby, są drapieżne i z natury bardzo agresywneŹródło: Adobe Stock, fot: Ralf Kleemann
d34nnlz
d34nnlz

Władze stanowe potwierdziły do poniedziałkowego popołudnia zgon 157 osób na skutek kataklizmu. Sprecyzowały, że w dalszym ciągu poszukiwanych jest 88 osób zaginionych podczas trwającej od początku maja powodzi.

Wysoki poziom wody w dalszym ciągu utrzymuje się wraz z opadami, które doprowadziły do wylania wielu lokalnych rzek. Jedną z nich jest Guaiba, która wystąpiła z brzegów, zalewając ulice aglomeracji Porto Alegre, stolicy stanu Rio Grande do Sul.

Ewakuacja ludności

W związku z kataklizmem konieczna była ewakuacja ponad pół miliona mieszkańców południowej części Brazylii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ameryka Południowa przyciąga też Polaków. "Ekwador i Peru"

Tymczasem, jak podała telewizja Globo, podczas akcji ratowniczej potwierdzono, że w miejscu ludzkich skupisk wraz z wodą z wezbranych rzek pojawiły się kajmany z gatunku żakare.

d34nnlz

"Jakby jeszcze było mało powodzi, to w Eldorado do Sul pojawiły się żakare" - napisała w mediach społecznościowych grupa ratowników z brazylijskiego miasta.

Powódź wepchnęła te niebezpieczne gady do centrów miast. Kajmany z gatunku żakare maja długość ciała do 3 m Adobe Stock
Powódź wepchnęła te niebezpieczne gady do centrów miast. Kajmany z gatunku żakare maja długość ciała do 3 mŹródło: Adobe Stock

Innym zagrożeniem stały się też piranie. Obecność tego drapieżnego gatunku ryb, jak podała TV Globo, potwierdzono na kilku ulicach zalanego wodą miasta Porto Alegre.

d34nnlz

Wściekłe nietoperze na ulicach

W poniedziałek obrona cywilna przekazała też komunikat z potwierdzeniem wścieklizny wśród nietoperzy w aglomeracji Brasilii, stolicy kraju, w centrum Brazylii. Wydano komunikat z wezwaniem do informowania lokalnych władz o znalezionych na ulicy w ciągu dnia nietoperzy i ostrzeżeniem, aby ich nie dotykać.

Sprecyzowano, że gatunek ten nie atakuje innych zwierząt i ludzi, lecz okazy znalezione w ciągu dnia mogą być chore na wściekliznę i przenosić tę groźną chorobę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34nnlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34nnlz