ycipk-36lzh2

Plac zabaw na granicy USA i Meksyku. Dzieci pozostają poza wszelkimi podziałami

Między palami ogrodzenia granicznego, oddzielającego miejscowości Ciudad Juarez w Meksyku i Sunlad Park w USA grupa artystów zainstalowała huśtawki. Korzystają z nich beztroskie i śmiejące się dzieci, a wszystkiemu przypatrują się żołnierze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huśtawki mają różowy kolor i symbolizują brak granic
Huśtawki mają różowy kolor i symbolizują brak granic (Facebook.com/ Stephanie Babich-Harvey)
ycipk-36lzh2

Pomysł na "Ścianę Teeter-Totter" pochodzi od Ronalda Raela, amerykańskiego profesora architektury. "Dwunarodowa huśtawka" została zaprojektowana w 2009 r. i pokazana w książce "Borderwall as Architecture", która pokazuje w zabawny i kreatywny sposób, jak radzić sobie z podziałami tworzonymi przez ludzi. Dziesięć lat później rysunki stały się rzeczywistością.

Transgraniczne huśtawki zostały zamontowane kilka dni po tym, jak amerykański Sąd Najwyższy uznał, że administracja Donalda Truma może z budżetu wojskowego wydać 2,5 miliarda dolarów na budowę muru oddzielającego USA od Meksyku.

ycipk-36lzh2

Ludzie z obu stron muru zebrali się pod bramą graniczną, by wziąć udział w "jednoczącym akcie". Zdaniem Raela wydarzenie było pełne radości i poczucia wspólnoty. Huśtawki mają być symbolem pojednania i zjednoczenia mieszkańców Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przydrożny handel bez sprzedawcy. Za granicą to działa, sprawdziliśmy jak jest w Polsce

ycipk-36lzh2
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-36lzh2

ycipk-36lzh2
ycipk-36lzh2