Trwa ładowanie...
okęcie
29-09-2009 12:19

Polacy latają coraz mniej

O ponad 12 procent pasażerów mniej niż przed rokiem skorzystało z linii lotniczych w Polsce w pierwszej połowie 2009 roku. Dane te zostały opublikowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Polacy latają coraz mniejŹródło: Tadeusz
d1qt1zi
d1qt1zi

O ponad 12 procent pasażerów mniej niż przed rokiem skorzystało z linii lotniczych w Polsce w pierwszej połowie 2009 roku. Dane te zostały opublikowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Zdaniem Piotra Lipki z ULC, spadek liczby pasażerów jest wynikiem trwającego od roku kryzysu gospodarczego.

Największy spadek zanotował port lotniczy Okęcie w Warszawie. Tam ubyło ponad 16 % pasażerów. W skali całego kraju na lotniskach pojawiło się o ponad milion dwieście tysięcy pasażerów mniej.

Urząd szacuje, że do końca roku liczba ta osiągnie dwa miliony osób.

Piotr Lipka dodaje, że to jednak nie koniec spadków. Tendencja ta utrzyma się co najmniej do kwietnia przyszłego roku.
Zmienia się też struktura podróżujących.

O ile kilka lat temu zagraniczni goście stanowili połowę osób odwiedzających polskie lotniska, tak w tym roku stanowią oni zaledwie 30% podróżnych.

Oznacza to spadek zainteresowania Polską jako miejscem załatwiania interesów czy wyjazdów turystycznych.

d1qt1zi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qt1zi

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj