Trwa ładowanie...

Polak chciał uniknąć kwarantanny. Na granicy schował się pod kocem

28-letni Polak na długo zapamięta niezbyt mądry pomysł, na który wpadł wracając z Niemiec. Zamiast przekroczyć granicę legalnie, schował się pod kocem w samochodzie, by uniknąć kwarantanny. Pogranicznicy nie dali się jednak nabrać.
Share
Na stronie Straży Granicznej można sprawdzać informacje o czasie oczekiwania na odprawę (zdjęcie ilustracyjne)
Na stronie Straży Granicznej można sprawdzać informacje o czasie oczekiwania na odprawę (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Gallo Images, Fot: Andrzej Szkocki
d1yd1vr

Zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami do Polski mogą wjechać wszyscy polscy obywatele oraz uprawnieni do tego cudzoziemcy. Po powrocie są poddawani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Okazuje się, że niektórzy chcą za wszelką cenę tej kwarantanny uniknąć.

Schował się pod kocem

Na taki pomysł wpadł mężczyzna, która wraz ze znajomym chciał przekroczyć granicę polsko-niemiecką w samochodzie, ale... pod kocem.

Do nietypowego zdarzenia doszło na przejściu granicznym Gubin-Guben. Zgodnie z obowiązującym prawem, Polak mógł przekroczyć granicę legalnie - na podstawie posiadanych dokumentów. Jednak chciał uniknąć obowiązkowej kwarantanny, dlatego zdecydował, że ukryje się pod kocem w części ładunkowej busa, którym podróżował z innym mężczyzną.

d1yd1vr

Funkcjonariusze z placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście zatrzymali 28-letniego mężczyznę w poniedziałkową noc. - Mężczyzna zeznał, że ukrył się, aby uniknąć skierowania go na obowiązkową kwarantannę – poinformowała Straż Graniczna. – Po przeprowadzeniu kontroli sanitarnej i sprawdzeniu temperatury ciała, kierowca i pasażer ukarani zostali mandatami karnymi.

Obowiązkowa kwarantanna

Każdy z nich musi zapłacić 500 zł i odbyć obowiązkową kwarantannę, której jeden z nich tak bardzo starał się uniknąć.

Przypomnijmy, że ze względu na epidemię koronawirusa, wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski muszą poddać się obowiązkowej 14-dniowej domowej kwarantannie. Podczas kontroli na granicy każdy podróżny zobowiązany jest podać adres, pod którym będzie ją odbywał. Może to być miejsce zbiorowej kwarantanny, jeśli np. podróżny nie ma możliwości odbywania jej w miejscu zamieszkania. Informacje te są wprowadzane bezpośrednio do bazy danych i automatycznie przekazywane właściwym służbom, które będą weryfikować, czy obowiązek kwarantanny jest realizowany.

d1yd1vr

Źródło: Straż Graniczna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tłumy Ukraińców na granicy

d1yd1vr

Podziel się opinią

Share
d1yd1vr
d1yd1vr