Trwa ładowanie...

Połowa internautów UE rezerwuje noclegi online. Polacy na szarym końcu

Choć wydawałoby się, że ta liczba będzie większa, w Unii Europejskiej zaledwie 49 proc. użytkowników internetu rezerwuje noclegi na wakacje przez sieć. Jak podaje Eurostat, najczęściej robią to Luksemburczycy. Znacznie gorzej na tle reszty obywateli Unii wypadają Polacy.

Połowa internautów UE rezerwuje noclegi online. Polacy na szarym końcuŹródło: Shutterstock.com
d2ks1o3

Co ciekawe, rezerwacji wakacyjnego pobytu przez internet częściej dokonują starsi użytkownicy sieci niż młodsi. Wśród osób w wieku 65-74 lata co druga osoba (49 proc.) zamawiała pokój bądź apartament przez sieć, tymczasem wśród osób między 16. a 24. rokiem życia było to 40 proc. Spośród mieszkańców krajów unijnych najczęściej rezerwują w ten sposób wakacje Luksemburczycy (73 proc. internautów), na kolejnym miejscu są Duńczycy (67 proc.) oraz Finowie (63 proc.).

Eurostat nie publikuje informacji dotyczących wszystkich krajów, ale z innego zestawienia dotyczącego zakupów online wynika, że Polacy są na ostatnim miejscu w UE jeśli chodzi zamawianie wycieczek wakacyjnych. Średnia dla UE w tym badaniu wynosi 52 proc., a w przypadku naszego kraju to zaledwie 20 proc.

Przed Polakami znaleźli się Rumuni (22 proc.), Bułgarzy (23 proc.) i Litwini (24 proc.). Również w tym zestawieniu na pierwszym miejscu był Luksemburg (76 proc.). Badanie dotyczyło wskazań ludzi, którzy w 2016 r. zamówili dobra lub usługi dotyczące podróży i wakacji.

Wybierasz się w podróż? Uważaj na granicy

d2ks1o3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ks1o3