Trwa ładowanie...

PolskiBus - nowe zagraniczne kierunki z Polski

Uwaga, mieszkańcy Warszawy, Lublina i Białegostoku. Za sprawą dwóch nowych połączeń autobusowych w jeszcze łatwiejszy sposób dostaniecie się w najpiękniejsze miejsca Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii.

PolskiBus - nowe zagraniczne kierunki z PolskiŹródło: flickr.com, fot: Desmodn Kavanagh
d3kog1f
d3kog1f

Podróżujemy coraz częściej, a na wyjazdy wakacyjne i weekendowe coraz chętniej wybieramy nie tylko kraje Europy Zachodniej i Południowej, ale również mniej oczywiste destynacje. Z dużym zaciekawieniem spoglądamy w stronę naszych wschodnich sąsiadów i na kraje bałtyckie. Reagując na ten trend, w ramach drugiego etapu współpracy z firmą Eurolines Lt., PolskiBus wprowadził nowe połączenia, które czynią podróże w tym kierunku jeszcze wygodniejszymi.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Patteran

Linia E3 połączyła Lublin i Białystok ze Lwowem na Ukrainie oraz z Mariampolem, Kownem i Wilnem na Litwie. Natomiast linia E4 z Warszawy i Białegostoku biegnie przez litewskie ośrodki Mariampol, Kowno, Wilno i Poniewież, a także stolicę Łotwy, Rygę, i dwa miasta w Estonii – Parnawę i Tallinn. Tym samym PolskiBus staje w szranki z największym operatorem przewozów autokarowych na trasach ekspresowych w regionie Morza Bałtyckiego, firmą Lux Express.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: TTstudio

Zakładając, że w najbliższy weekend chcielibyśmy wybrać się z Warszawy do Tallina, podróż w jedną stronę autokarem LuxExpress będzie kosztować nas od 192 zł w górę, zaś najkrótszy czas przejazdu wynosi 16 i pół godziny (mamy do wyboru cztery połączenia, o różnych godzinach; operator informuje, że ceny zaczynają się od 103 zł). Natomiast przejazd konkurencyjną, właśnie uruchomioną linią będzie kosztować nas mniej, bo 115 zł, jednak wydłuży się czas przejazdu – wyniesie 18 godz. i 40 min (wyjazd z Warszawy o godz. 20.30).

d3kog1f

Nowe połączenia PolskiBus realizuje bowiem przez 7 dni w tygodni, raz dziennie w obie strony. W autobusie podróżni otrzymują bezpłatną butelkę wody mineralnej. Pasażerów przewożą pojazdy Eurolines Lt. – to autokary marki Setra, o wysokim standardzie. Wszystkie są wyposażone w wygodne fotele z dużą ilością miejsca na nogi, Wi-Fi, gniazdka elektryczne, toalety i klimatyzację. Wśród udogodnień są systemy multimedialne, pozwalające na słuchanie muzyki, oglądanie filmów i czytanie e-czasopism. Bilety, standardowo, można rezerwować przez internet.

Jeżeli macie ochotę na krótki, zimowy wypad, albo szukacie inspiracji na wyjazd walentynkowy, z pewnością nowe połączenia mogą być inspiracją do zaplanowania odpoczynku. Tuż za polską granicą czeka na nas zatrzęsienie pięknych miejsc. Lwów, Wilno, Ryga i Tallinn są tego najlepszym przykładem.

d3kog1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kog1f