Trwa ładowanie...
23-09-2016 11:28

Pomysł na weekend w centrum Polski - Uniejów i okolica

Uniejów to klimatyczne 3-tysięczne miasteczko, położone nad Wartą, przy północno-zachodniej granicy województwa łódzkiego. Ośrodek chętnie odwiedzany jest przez turystów i kuracjuszy. Dzieje się tak ze względu na ujęcia wód geotermalnych, bogatych w duże ilości składników mineralnych.

Pomysł na weekend w centrum Polski - Uniejów i okolicaŹródło: Adam Kraska - Shutterstock
d1s9h03
d1s9h03

Koniec lata niekoniecznie oznacza brak możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Jednym z pomysłów na weekend jest wycieczka w okolice Uniejowa niedaleko Łodzi. Miasto słynie z basenów zasilanych wodą termalną czynnych przez cały rok. W okolicy można wybrać się na wycieczkę do prywatnego zoo, w którym zobaczymy wyjątkowo rzadkie okazy zwierząt – białe lwy i białe tygrysy. Kilkanaście kilometrów od Uniejowa jest duże, sztuczne jezioro, na którym można uprawiać sporty wodne albo odwiedzić rezerwat dzikich ptaków.

- Uniejów to miasto położone bardzo blisko autostrady A2, dojazd tam jest bardzo prosty – mówi nam Marek Lawin, zastępca dyrektora Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. - Do Uniejowa najlepiej wybrać się samochodem, to niecałe 100 km od Łodzi. Dojazd z Warszawy zajmuje dwie godziny.

Uniejów słynie z wód termalnych, na bazie których kilka lat temu powstał kompleks basenów zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki ciepłej wodzie można z nich korzystać przez cały rok. - Dobrym pomysłem jest przyjazd do Uniejowa zimą – można się ogrzać w ciepłych basenach, których temperatura sięga 40 st. C, czy skorzystać z zespołu saun – zachęca Lawin.

d1s9h03

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających baseny termalne jest, położona kilkaset metrów dalej, Zagroda Młynarska, będąca rodzajem skansenu, w którym odbywają się różne imprezy dla turystów. Można tam też skorzystać z karczmy, gdzie serwowane są polskie potrawy.

Z Uniejowa warto się wybrać do Borysewa, w którym zbudowano zoo safari, gdzie zgromadzono sto gatunków zwierząt, wśród nich słynne białe lwy i białe tygrysy. Niedaleko jest też położony sztuczny zbiornik wodny Jeziorsko – doskonałe miejsce do spokojnego wypoczynku lub uprawiania sportów wodnych czy wędkarstwa. Na południowej części Jeziorska utworzono rezerwat dzikich ptaków.

Z naszych wyliczeń wynika, że aby spędzić weekend w tej okolicy czteroosobowa rodzina potrzebuje niecałe 1200 zł. Do tego należy doliczyć transport i ewentualne dodatkowe atrakcje, których w samym Uniejowie i jego okolicach jest naprawdę sporo. Więcej szczegółów w materiale wideo.

Krzysztof Mirończuk/ir

d1s9h03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s9h03