Trwa ładowanie...
dxb8j1p

Port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP)

Największe atrakcje
bucharestairports.ro
Źródło: bucharestairports.ro

Port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP) znajduje się 16,5 kilometra na północ od centrum Bukaresztu i jest największym obiektem tego rodzaju na terenie Rumunii. Jego patron, Henri Coanda, był rumuńskim pionierem lotniczym i twórcą samolotów.

Port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP) – pobliskie miasta

Międzynarodowy port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP) to jedyne pasażerskie lotnisko regionu. Posiada dwa terminale. Można stąd polecieć na północ Rumunii - do Cluj, na wschód - do Iasi oraz na zachód – do Timisoara. Co ciekawe, z lotniska można dostać się pociągiem do niezwykle atrakcyjnych turystycznie Istambułu (od 207 złotych), Salonik (190 złotych) czy Sofii (127 zł) i z powrotem. Wystarczy podjechać z lotniska pociągiem Henri Coanda Express do północnej stacji kolejowej w Bukareszcie i tam się przesiąść.

Port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP) – loty z Polski

Z Polski najwygodniej dostać się do Bukaresztu bezpośrednim lotem ze stołecznego lotniska Chopina. Przeloty odbywają się każdego dnia i to nawet trzykrotnie w ciągu doby. Najtańsze bilety oferują zazwyczaj komercyjne linie lotnicze. Można znaleźć atrakcyjną ofertę już za 328 złotych od osoby w obie strony. Przykładowo w sierpniu kupimy bilety na przeloty liniami Wizz Air za 448 złotych. Bez przesiadek lata także LOT. Z pozostałych miast w Polsce da się dostać do Bukaresztu z kilkunastoma przewoźnikami i co najmniej jedną przesiadką. Transfer z lotniska do centrum Bukaresztu trwa 25-40 minut.

Port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP) – linie lotnicze i kierunki zagraniczne

W 2010 roku roku lotnisko Otopeni obsłużyło 5 milionów pasażerów, głównie w ruchu międzynarodowym. Natomiast 5 lat później liczba ta wzrosła już do 9 milionów. Lata na nie około 30 linii lotniczych, m.in. Aegean Airlines, Air Berlin, Air France, British Airways, Eurowings, LOT, Lufthansa, Qatar Airlines, Ryanair, Turkish Airlines, Vueling Airlines, Wizz Air.

Za najpopularniejsze uznawane są przeloty do Wiednia, Monachium, Paryża, Stambułu, Frankfurtu, Amsterdamu, Budapesztu, Madrytu, Londynu i Tel Awiwu.

Przeloty cargo odbywają się głównie do Mediolanu, Wenecji, Kolonii i Katowic.

dxb8j1p
Port lotniczy Bukareszt-Otopeni (OTP)
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h 51 min / 17,5 h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

lej (1 RON = 0,93 zł)

Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

945 km w linii, prostej, 1 696 km samochodem, 1 704 km pociągiem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxb8j1p
dxb8j1p
dxb8j1p