Trwa ładowanie...

Portugalia. Koronawirus. Nowe obostrzenia od 15 września

Od wtorku, 15 września na na terenie całej Portugalii zostaje wprowadzony stan podwyższonego ryzyka. Oznacza to wprowadzenie ograniczeń dla mieszkańców i turystów. Stan ten ma być utrzymany przez najbliższe dwa tygodnie. Co konkretnie się zmieni?

LizbonaLizbonaŹródło: 123RF, fot: Sean Pavone
d316ca2
d316ca2

Obostrzenia, które zostaną wprowadzone od 15 września na okres 2 tygodni na terenie całej Portugalii:

- Zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób;

- Ograniczenie do 4 osób zgromadzeń w restauracjach, kawiarniach i cukierniach znajdujących się w odległości do 300 m od szkoły oraz w centrach handlowych;

d316ca2

- Zakaz otwierania lokali handlowych i usługowych (z wyjątkami takimi jak, siłownie, piekarnie, cukiernie itp.) przed godz. 10;

- Skrócenie działalności lokali handlowych i usługowych zgodnie z wytycznymi władz lokalnych (z wyj. lokali gastronomicznych);

- Zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 20 (z wyj. lokali gastronomicznych) i całkowity zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych;

- Zakaz spożywania alkoholu na ulicy;

d316ca2

- Obowiązek korzystania z maseczek ochronnych w środkach transportu publicznego;

- Zalecenie korzystania z form telepracy w rejonach metropolitalnych Lizbony i Porto.

Koronawirus w Portugalii

W Portugalii odnotowano dotychczas 64596 przypadków COVID-19. 1871 osób zmarło. W czasie ostatniej doby wykryto 613 przypadków. W miniony piątek w Portugalii zanotowano najwyższy od wiosny wzrost zakażeń koronawirusem. W ciągu doby potwierdzono wówczas 687 przypadków.

d316ca2

Portugalia - jechać czy nie jechać?

Urlop w Portugalii to dla wielu Polaków idealna okazja do wypoczynku. Ci, którzy zdecydują się na wyjazd w trakcie obowiązywania stanu podwyższonego ryzyka muszą liczyć się z respektowaniem obostrzeń. Można też mieć nadzieję, że ze względu na ich obowiązywanie w Portugalii będzie po prostu mniej turystów.

Jak informuje polskie MSZ, podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzeniem dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Co ważne, urlop w Portugalii jest możliwy, bo kraj jest otwarty dla zagranicznych turystów ze Strefy Schengen, a po przyjeździe do Portugalii nie obowiązuje kwarantanna.

d316ca2

W Archipelagu Madery i Azorów wymagany jest test PT-PCR na Covid-19, w Portugalii kontynentalnej nie ma obowiązku testu.

Źródło: MSZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Lizbona. Jest jak zakochana kobieta

d316ca2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d316ca2