Trwa ładowanie...
d3wb585

Powstaje nowa czeska linia. Będzie kursowała na krótkich trasach

Rosa Airlines chce uruchomić kilka regionalnych i lokalnych połączeń. Pierwsza trasa prowadzi z Pragi do Czeskich Budziejowic. Sukces linii ma zagwarantować możliwość szybkiego i sprawnego przemieszczania się między największymi atrakcjami kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Linia ma połączyć Pragę z największymi atrakcjami Czech.
Linia ma połączyć Pragę z największymi atrakcjami Czech. (Shutterstock.com)
d3wb585

Nowo powstająca linia lotnicza połączy Pragę zarówno z największymi miastami w Czechach, jak i miastami krajów ościennych. Wybór tak krótkiej trasy, jak z Pragi do Budziejowic, może dziwić, tym bardziej, że można ją równie szybko pokonać autem (ok. półtorej godziny.) lub pociągiem (ok. 2 godzin).

Jak podaje serwis "Fly4free", właściciele Rosa Airlines liczą na duże zainteresowanie turystów, zwłaszcza tych z Chin, którzy zazwyczaj poszukują najszybszej drogi między miastami. Czy w czasach rosnącej świadomości ekologicznej, otwieranie kolejnej linii lotniczej nie jest jednak ryzykownym posunięciem?

d3wb585

Loty krajowe w Czechach nigdy nie cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. Przypomnijmy, że na początku zeszłego roku linia CSA zamknęła ostatnią regularną trasę krajową – połączenie z Pragi do Ostrawy. Zniknęła również "czechosłowacka" trasa lotnicza z Pragi do Bratysławy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nie wpuścili uchodźcy na pokład. Skandal w Ryanair

d3wb585

Podziel się opinią

Share

d3wb585

d3wb585