Przed wjazdem do Krakowa pojawił się nietypowy ekran. "Weźże zaparkuj!"

"Weźże zaparkuj i jedź tramwajem" - taki napis wita osoby wjeżdżające do Krakowa przez Zakopiankę. Czy to kolejna kampania związana ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza? Czy może błąd przy programowaniu tablicy? Ani jedno, ani drugie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tablica widnieje na Zakopiance przy wjeździe do Krakowa
Tablica widnieje na Zakopiance przy wjeździe do Krakowa (Facebook.com)
WP

Kierowcy czasem nie mogą powstrzymać śmiechu widząc ten napis. Ale to nie żart. ZIKiT w ten sposób chce reklamować parking typu P+R, który właśnie został otwarty w Kurdwanowie. Dzięki temu osoby dojeżdżające do Krakowa mogą zostawić samochód na obrzeżach miasta i do centrum dostać się komunikacją miejską. Jest to świetny sposób na ograniczenie zanieczyszczeń w centrum miasta i zmniejszenie smogu.

Parking w Kurdwanowie może pomieścić 167 samochodów. Z miejsc za darmo mogą korzystać osoby posiadające bilety komunikacji miejskiej. Pozostali płacą za postój 10 zł i na tej podstawie mogą korzystać z komunikacji miejskiej.

- ZIKiT zawsze stara się przemawiać ludzkim głosem. Czasami lepiej to wychodzi, czasami gorzej. Ważne jednak, żeby w kontekście dzisiejszego szumu informacyjnego na drogach przykuć uwagę kierowców i po to stosujemy niekonwencjonalne komunikaty. Trochę z przymrużeniem oka. Wszyscy, którzy utożsamiają się z naszym pięknym miastem Krakowem wiedzą, że sformułowanie "weźże" jest najważniejsze w związku z czym sugerujemy: Weźże zostaw samochód na parkingu P&R Kurdwanów – tłumaczy w rozmowie z RMF FM Łukasz Franek zastępca dyrektora ZIKiT.

WP

Zarząd ZIKiT informuje również, że tego typu tablice z "ludzkimi" hasłami pojawią się także w innych częściach miasta.

Nam taka forma walki z zanieczyszczeniami wyjątkowo przypadła do gustu!

Zobacz też: Kraków dusi się w smogu

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP