Trwa ładowanie...
d4729sa

"Przyjedź do miasta Chopina". Znana restauratorka zaprasza Chińczyków do Polski

Warszawa rozpoczyna wielką akcję promocyjną na chińskim rynku. W ramach kampanii powstał film, w którym znana restauratorka Yajia Lin zachęca rodaków do przyjazdu do miasta Chopina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według danych GUS w I kwartale roku 2017 Polskę odwiedziło o 85 proc. więcej mieszkańców Chin niż w tym samym okresie roku poprzedniego
Według danych GUS w I kwartale roku 2017 Polskę odwiedziło o 85 proc. więcej mieszkańców Chin niż w tym samym okresie roku poprzedniego (Shutterstock.com)
d4729sa

Yajia Lin przyjechała z Chin do Warszawy wiele lat temu i jest ambasadorką kultury Chin w Polsce. Teraz zaprasza swoich rodaków na wycieczkę po Warszawie śladami Chopina. Na wideo możemy zobaczyć, jak spaceruje z przyjaciółmi po najpiękniejszych zakątkach miasta i pokazuje ich związek z kompozytorem. Odwiedza Muzeum Chopina i bierze udział w wieczornym koncercie chopinowskim.

Kampania Stołecznego Biura Turystyki realizowana jest we współpracy z PR Newswire, jedną z największych na świecie grup mediowych, która od wielu lat jest także obecna na rynku chińskim. Przekaz promujący Warszawę, jako miasto Fryderyka Chopina, dotrze do mieszkańców Państwa Środka poprzez prasę, radio, telewizje i internet. Film promocyjny pojawi się także na ekranach smartfonów i innych mobilnych urządzeń za pośrednictwem dostępnych w Chinach serwisów społecznościowych, np. CCTV online video, SINA, SOHU, czy Youku.

d4729sa

Podobna kampania rozpoczęła się przed tygodniem w Japonii. W jej efekcie już kilkadziesiąt japońskich serwisów internetowych napisało o Warszawie.

Postać Fryderyka Chopina od lat cieszy się niesłabnącą estymą w Chinach, a jego kompozycje są znane już kilkuletnim adeptom szkół muzycznych. Dlatego jego postać w spocie nie dziwi. Rozpoznawalność Chopina jest na tyle duża, by przyciągnąć turystów do jego rodzinnego miasta.

- Kampania to nie jedyne działania prowadzone przez nas w Chinach. Warszawa, jako destynacja turystyczna, będzie już po raz drugi promowana na rozpoczynających się za kilka dni targach turystycznych Sichuan International Travel Expo. Od przyszłego roku stolica Polski będzie także aktywnie obecna na chińskim komunikatorze WeChat, gdzie będzie miała swój oficjalny profil – mówi Dorota Huk-Królikowska ze Stołecznego Biura Turystyki.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Chiny są rynkiem o ogromnym potencjale turystycznym. Wg danych GUS w I kwartale roku 2017 Polskę odwiedziło o 85 proc. więcej mieszkańców tego kraju niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

d4729sa

Zobacz też: Tajemnice Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

d4729sa

Podziel się opinią

Share
d4729sa
d4729sa