Trwa ładowanie...

Qatar Airways zaprezentował nową, luksusową klasę

Linie lotnicze, przede wszystkim te najlepsze, co jakiś czas informują o zmianach i udogodnieniach na pokładach swoich samolotów, które mają podnieść komfort podróży. Rynek lotniczy jest coraz bardziej rozbudowany i aby przetrwać, trzeba sprostać oczekiwaniom pasażerów. Części z nich zależy na jak najniższej cenie biletu, części na maksymalnej wygodzie. Właśnie dla tej grupy osób linia Qatar Airways przedstawiła na targach ITB w Berlinie nową klasę, która sprawi, że lot będzie luksusowym doświadczeniem.

Qatar Airways zaprezentował nową, luksusową klasęŹródło: Shutterstock.com
d2sby8r
d2sby8r

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu latanie samolotami było czymś, na kogo stać było nielicznych. Z biegiem czasu stawało się coraz powszechniejsze, a zdecydowana większość linii zamiast podnosić komfort, zastanawia się, jak ciąć koszty i przetransportować pasażera w możliwie najtańszy sposób. Są jednak przewoźnicy, którzy chcą się wyróżniać na tle konkurencji i starają się sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, tworząc dosłownie hotelowe warunki na pokładach samolotów. Jedną z takich linii jest Qatar Airways, która nie bez powodu jest w czołówce najlepszych przewoźników na świecie. Teraz ma zamiar jeszcze bardziej wyśrubować poziom i zostawić w tyle konkurentów.

O nowościach, jakie katarska linia chce wprowadzić w klasie biznes, spekulowano już od dawna. Jednak dziennikarze musieli poczekać do marca, aby ujrzeć, czym chce zaskoczyć. Wszystko zaczęło się od wypowiedzi prezesa Qatar Airways, Akbara al-Bakera, który w 2015 r. poinformował, że ich firma pracuje nad nową, innowacyjną koncepcją w tej klasie. Nazwano ją "Qsuite" i promuje się ją pod hasłem "First in Business". Będzie to kategoria pomiędzy biznes a pierwszą klasą.

Siedzenia w nowej kabinie będą ustawione w układzie 1-2-1, czyli każdy z podróżnych będzie mieć swobodny dostęp do przejścia. Jednak to, co najbardziej zrobi wrażenie na pasażerach, to możliwość przekształcenia części środkowych miejsc w dwuosobowe, zasłonięte przegrodami łóżko. To pierwsze takie rozwiązanie na świecie. Będzie także opcja odseparowania parawanem pojedynczych foteli i łącznie czterech miejsc w środkowej części, dzięki czemu będzie można wspólnie zjeść posiłek czy swobodnie rozmawiać.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Miejsca w "Qsuite" będą gwarantowały duże poczucie prywatności. Tym samym podniosą poprzeczkę konkurentom, ponieważ wprowadzone rozwiązania są charakterystyczne dla klasy pierwszej, a nie biznes. Ponadto nowe kabiny będą urządzone ze smakiem, a każdy pasażer otrzyma w cenie biletu luksusowe kosmetyki. Wizualizacj "Qsuite" robi duże wrażenie . Choć z oceną trzeba będzie poczekać do inauguracji lotu, już dziś można stwierdzić, że linie Qatar Airways będą oferowały jedną z najlepszych usług dla podróżnych na świecie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Gdzie i kiedy pasażerowie będą mogli zobaczyć nowe wnętrza?
Nowa klasa pojawi się w kilku samolotach typu Boeing 777-300ER w czerwcu 2017 r. Z kolei połączenie DohaLondyn Heathrow będzie pierwszą trasą, na które zostanie ona zaprezentowana.

d2sby8r

Akbar al-Baker zapowiedział, że do końca bieżącego roku wszystkie Boeingi 777-300ER oraz Airbusy A350 zostaną wzbogacone o nowe wnętrza, a w kolejnych latach także Boeingi 787 oraz Airbusy A380. Jaka będzie cena biletów? Według zapowiedzi przewoźnika, będzie zaczynać się od kwoty 4,6 tys. dolarów (18,7 tys. złotych).
Poniżej znajduje się wideo, na którym możecie zobaczyć, jak Qatar Airways reklamuje swoją nową klasę.

d2sby8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sby8r