Trwa ładowanie...
d321yjr

Rajska wyspa zostanie zamknięta? Resort ma pół roku na poprawę sytuacji

Boracay uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Niestety, stan środowiska wyspy jest w opłakanym stanie. Jeśli w ciągu pół roku sytuacja się nie poprawi, rząd zamknie ją dla turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Natychmiastowych kroków dotyczących ochrony środowiska zażądał prezydent Filipin, Rodrigo Duterte
Natychmiastowych kroków dotyczących ochrony środowiska zażądał prezydent Filipin, Rodrigo Duterte (Shutterstock.com)
d321yjr

Prawdziwa perła Filipin i jedna z najpiękniejszych wysp na ziemi, będąca urlopowym marzeniem milionów turystów. Boracay ma tylko 7 km długości i 1 km szerokości i przez wiele lat uznawana była za raj na ziemi. Niestety mocno traci na prestiżu. Kompleksowe kontrole wykazały, że wiele hoteli nielegalnie podłączyła rury kanalizacyjne do miejskich wodociągów. Oznacza to, że ekskrementy trafiają wprost do morza. Póki co nie ujawniono informacji, od jak dawna trwa proceder.

Natychmiastowych kroków zażądał prezydent Filipin, Rodrigo Duterte. Martwi się nie tylko o stan środowiska, ale również o to, że tego typu sytuacje będą mieć negatywny wpływ na całą branżą turystyczną w kraju. Dał Ministerstwu Środowiska łącznie 6 miesięcy na rozwiązanie problemu na Boracay. Jeśli nie będzie zauważalnych rezultatów, wyspa zostanie zamknięta dla turystów do odwołania. Na jak długo? W najgorszym przypadku nawet na kilka lat.

   Boracay / Shutterstock.com

Jedno jest pewne – właściciele hoteli mają 2 miesiące na zmianę sposobu odprowadzania zanieczyszczeń. Jeśli zignorują polecenie Ministerstwa Środowiska, zostanie im odebrana możliwość przyjmowania gości.

d321yjr

Zobacz też: Wyjątkowy kurort na wyspie tylko dla kobiet

d321yjr

Podziel się opinią

Share

d321yjr

d321yjr