Trwa ładowanie...
d2n8595

Rosjanie lubią wakacje w Polsce

Polska jest na siódmym miejscu wśród krajów najczęściej odwiedzanych przez rosyjskich turystów. Według urzędu statystycznego w Moskwie, w pierwszym półroczu tego roku nasz kraj odwiedziło 581 tys. turystów zza wschodniej granicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa
Warszawa (flickr.com)
d2n8595

*Polska jest w czołówce krajów najczęściej odwiedzanych przez rosyjskich turystów. Według moskiewskiego urzędu statystycznego w pierwszym półroczu tego roku nasz kraj odwiedziło ponad pół miliona turystów zza wschodniej granicy. *

Rosjanie chętnie odwiedzają duże polskie miasta, a podczas urlopu robią zakupy. Z danych wynika, że najwięcej osób przed rozpoczęciem letniego sezonu pojechało do Abchazji - aż półtora miliona. Jest to położone nad Morzem Czarnym, nieuznawane przez zdecydowaną większość krajów świata państwo ze stolicą w Suchumi, mniejsze od Polski ok. 36 razy. Organizacje międzynarodowe, w tym ONZ i Rada Europy, uznają Abchazję za część składową Gruzji i namawiają obydwie strony do pokojowego rozwiązania konfliktu. Jednak separatystyczny rząd Abchazji przyjmuje, że jest ona niepodległym państwem od 1992 r.

Kolejne na liście kraje, które rosyjscy turyści najchętniej odwiedzają, to granicząca z nimi na długości 1340 km Finlandia i Kazachstan, którego granica z Rosją ciągnie się na długości 6846 km. Przyjechało tam po ok. 1,2 miliona Rosjan.

d2n8595

Polskę od początku 2016 r. odwiedziło 581 tys. Rosjan, co daje nam 7. miejsce w rankingu. Najwięcej obywateli tego kraju przyjeżdża do nas z Obwodu Kaliningradzkiego. Natomiast najchętniej odwiedzane miejsca to miasta w pobliżu granicy oraz Trójmiasto. Rosjanie przyjeżdżają tam głównie w celach zakupowych.

Z dziesiątki najczęściej odwiedzanych przez Rosjan krajów wypadła Turcja i Egipt. Powodem jest napięta sytuacja w tej części globu.

Co ciekawe, w tym roku prawdziwym hitem turystycznym okazała się Tunezja. Kraj ten odwiedziło już ponad pół miliona naszych wschodnich sąsiadów.Tunezyjskie media pisały, że uratowali oni sezon. Co szósty turysta, który przybył do Tunezji, pochodził z Rosji.

IAR/ir/wg

d2n8595

Zobacz też: Wyjazdy Polaków - wydajemy coraz więcej

d2n8595

Podziel się opinią

Share
d2n8595
d2n8595