Trwa ładowanie...
d30dxia

Rosyjski kosmiczny silnik atomowy. Przełom w lotach w kosmos

Dzięki rosyjskiej technologii możliwe staną się loty kosmiczne na znacznie większą odległość niż dotychczas. Celem są najdalsze planety naszego układu.
Share
Rosjanie pracują nad nowym kosmicznym silnikiem
Rosjanie pracują nad nowym kosmicznym silnikiemŹródło: flickr.com, Fot: Markus S. Hohenwarter
d30dxia

Rosjanie od 2010 roku pracują nad kosmicznym jądrowym silnikiem. Teraz firma Roskosmos pochwaliła się, że system chłodzenia powstający z myślą o tej technologii pomyślnie przeszedł testy naziemne - informuje serwis rp.pl. Próby odbyły się w warunkach zbliżonych do panujących w kosmosie.

System chłodzenia jest w całym silniku sprawą kluczową. To on sprawia, że podczas długich lotów elementy nie przegrzewają się. A rosyjski kosmiczny silnik atomowy ma sprawić, że możliwe staną się dalekie loty, nawet do najdalszych planet naszego układu.

Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy pochłonęła produkcja silnika. Nieznana jest też data jego ukończenia. Skoro jednak pomyślnie udało się przejść testy, możemy domniemywać, że prace idą w dobrym kierunku.

Czytaj też: USA nie wyklucza broni nuklearnej w kosmosie. "Siła gwarantem pokoju"

Kosmiczny silnik atomowy nie tylko pozwoliłby na głębszą eksplorację kosmosu, ale też skrócił czas mniej odległych podróży.

Szukasz rabatów na elektronikę? Sprawdź stronę Media Expert kupony rabatowe.

d30dxia

Podziel się opinią

Share
d30dxia
d30dxia