Trwa ładowanie...

Ryanair wprowadza zmiany w rozkładzie lotów. Takiego ruchu nikt się nie spodziewał

W ostatnim czasie sytuacja na świecie nie sprzyjała podróżowaniu. Jednak linie lotnicze na bieżąco starają się dopasować do aktualnie panujących warunków. Jak się okazuje, Ryanair, który zmuszony był do odwołania połączeń do Ukrainy, postanowił wzmocnić inne trasy.

Samolot Ryanair Samolot Ryanair Źródło: Adobe Stock, fot: Mario Hagen
d3n8umo
d3n8umo

O wzroście liczby połączeń na kilku trasach z Polski poinformował portal Fly4free.pl. Jak się okazuje, część z nich będzie realizowana nawet codziennie, a nie tylko kilka razy w tygodniu. To efekt zawieszenia tras do Ukrainy. Irlandzki przewoźnik musiał gdzieś ulokować swoje maszyny, które wcześniej latały m.in. do Lwowa czy Kijowa. Z tego względu - mimo wciąż niższego niż kiedyś zainteresowania - lotów będzie więcej.

Ryanair zwiększy liczbę lotów z Polski

Lotów w sezonie wiosenno-letnim (najczęściej od kwietnia) ma być więcej m.in. na trasie z Krakowa do Bolonii i Zadaru (cztery tygodniowo zamiast dwóch) oraz Pizy czy Salonik (trzy tygodniowo zamiast dwóch). Z kolei z woj. mazowieckiego, czyli lotniska w Modlinie częściej polecimy do Wiednia (aż sześć razy w tygodniu), Wrocławia czy Bergamo (trzy razy w tygodniu).

Więcej będzie również połączeń krajowych. Z Krakowa do Szczecina polecimy trzy razy w tygodniu. Z kolei ze stolicy Małopolski do Gdańska rejsy będą realizowane najpierw cztery razy w tygodniu, a od maja już codziennie.

Czeka nas podwyżka cen biletów?

Niestety pasażerowie Ryanaira powinni się przygotować na podwyżkę cen biletów. Jak zapowiedział szef tanich linii, teraz możemy jeszcze liczyć na promocje, które ponownie mają nas zachęcić do latania. Jednak już latem ma być znacznie drożej, również ze względu na rosnące ceny ropy.

d3n8umo

Co więcej, Michael O’Leary podkreślił, że ze względu na bankructwo kilku linii lotniczych, przepustowość na europejskim niebie będzie dużo mniejsza - szczególnie, jeśli wzrośnie popyt na podróże samolotami.

Źródło: Fly4free.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Relacja księdza z Charkowa. "Pełna mobilizacja"

d3n8umo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3n8umo