Trwa ładowanie...

Rzym - zwiększone środki bezpieczeństwa

W Rzymie wszedł w życie plan środków bezpieczeństwa. Będzie obowiązywać przez cały Rok Miłosierdzia, czyli do 20 listopada 2016 roku. Mieszkańcy Wiecznego Miasta są zadowoleni, że ktoś będzie ich bronić - nie przed terrorystami jednak, lecz przed kieszonkowcami.

Rzym - zwiększone środki bezpieczeństwaŹródło: Viacheslav Lopatin / Shutterstock.com
d1rv7lk
d1rv7lk

Pojawienie się w środkach komunikacji miejskiej policjantów - umundurowanych i w cywilu - wzbudziło powszechną akceptację. Nareszcie skończy się bezkarność kieszonkowców w autobusach i w metrze - mówią od rana korzystający z nich rzymianie.

To tylko jeden i nie najważniejszy środek zapewnienia bezpieczeństwa we włoskiej stolicy w związku z Rokiem Miłosierdzia. Każdego dnia z pasażerami komunikacji miejskiej będzie podróżować dwa tysiące funkcjonariuszy. Ich zadaniem jest kontrola toreb, torebek i plecaków, ale już nie biletów czy dokumentów, chyba że zaistniałaby taka potrzeba.

Głośnym echem odbiła się samodzielna inicjatywa dyrekcji jednego ze znanych rzymskich liceów, by wprowadzić identyfikatory dla wszystkich odwiedzających szkołę, w tym dla rodziców uczniów.

Marek Lehnert, IAR / ik

d1rv7lk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rv7lk