Trwa ładowanie...

Coraz więcej kierunków zagranicznych z nowego dworca w Lublinie

Nowy dworzec w Lublinie zachwyca ze względu na śmiałą architekturę. Co ważne, dzięki nowej inwestycji, z miasta będzie teraz kursować więcej autobusów za granicę.

Lubelski dworzec wprowadza nowe kierunkiLubelski dworzec wprowadza nowe kierunkiŹródło: Lublin112.pl, ZTM Lublin
d1bkz0w
d1bkz0w

Nowy dworzec autobusowy w Lublinie otwarto kilka miesięcy temu i od razu okrzyknięto go najpiękniejszym w kraju. Obecnie odbywa się z niego 29 kursów zagranicznych w 15 kierunkach. A będzie jeszcze więcej.

Z Lublina do Ukrainy

Większość kursów zagranicznych jest do Ukrainy. W ostatnią sobotę odjechały pierwsze autobusy do Kijowa przez Łuck, Równe i Żytomierz oraz do Chersonia przez Lwów i Odessę. Obecnie w rozkładzie jazdy znajduje się już 19 kursów na Ukrainę.

Pozostałe to Charków przez Kijów, Czernihów przez Łuck i Kijów, Czerniowce przez Lwów i Iwano-Frankiwsk, Kijów przez Łuck, Równe i Żytomierz, Odessa przez Lwów, Tarnopol i Winnicę oraz Zaporoże przez Kowel, Kijów i Dniepr.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sztuka podróżowania - DS4

Z Lublina autobusem za granicę

Jednak pasażerowie mają do dyspozycji również inne zagraniczne kierunki z tego dworca. Pod koniec kwietnia Flixbus zaczął kursować do stolicy Litwy – Wilna oraz do miejscowości Etretat na północy Francji, w Normandii. Ruszyły też kursy do trzeciego co do wielkości miasta we Francji, czyli położonego w pobliżu Alp Lyonu. Trasa autobusów wiedzie przez Kraków, Pragę i Norymbergę.

d1bkz0w

Już wcześniej przewoźnicy z nowego dworca zaczęli odjeżdżać do niemieckiego miasta Bonn, położonej w południowej Francji nad Morzem Śródziemnym Marsylii czy też do stolicy i największego miasto Czech, czyli Pragi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1bkz0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d1bkz0w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj