Trwa ładowanie...

Selfie warte 500 zł. Nietypowe upodobanie zagranicznych turystów

Polskie góry zachwycają zarówno nas, jak i zagranicznych turystów. Co zrozumiałe, robią sobie mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Ale są pewne miejsca w Bieszczadach, na które trzeba uważać, by, prócz wspomnień, nie przywieźć stamtąd mandatu.
Share
Holenderscy turyści zrobili sobie selfie i otrzymali mandat
Holenderscy turyści zrobili sobie selfie i otrzymali mandatŹródło: Shutterstock.com
d26gd82

Dwójka turystów z Holandii wybrała się na wycieczkę rowerową szlakiem Green Velo. Ta trasa przygotowana dla amatorów dwóch kółek przechodzi przez pięć województw wschodniej Polski. Holendrzy podróżowali po części podkarpackiej i w pewnym momencie postanowili zrobić sobie zdjęcie.

Chcieli mieć wyjątkową pamiątkę, dlatego w pobliżu Lubaczowa zeszli na chwilę ze ścieżki i na parę minut przekroczyli pobliską granicę z Ukrainą, co udokumentowali, robiąc selfie. Zdarzenie widzieli funkcjonariusze straży granicznej, którzy ukarali turystów mandatami w wysokości 500 zł.

d26gd82

Co ciekawe to nie był pierwszy przypadek nielegalnego przekraczania granicy w celu zrobienia zdjęcia. W połowie tego miesiąca czwórka Belgów również przeszła na ukraińską stronę, tylko po to, żeby mieć selfie ze słupem granicznym. Dzień później 45-letni Niemiec zrobił dokładnie to samo. Im wszystkim również wręczono mandaty w wysokości 500 zł.

   Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Czy zatem przygraniczne oznaczenia są nieczytelne? A może tablice ostrzegawcze zostały pochowane, by wyciągać pieniądze od zagranicznych turystów? Bynajmniej. Wszyscy przyłapani podróżni przyznawali, że widzieli znaki i mieli świadomość przekraczania granicy, ale chęć zrobienia zdjęcia była silniejsza niż zdrowy rozsądek.

d26gd82

Samo wejście na pas drogi granicznej (jeśli nie jest ona oznaczona jako szlak turystyczny lub przejście graniczne) jest wykroczeniem, za które można dostać mandat do 500 zł. Za przejście na terytorium innego państwa w miejscu niedozwolonym również grozi mandat do 500 zł, a w określonych przypadkach nawet konsekwencje karne. Lepiej więc dostosować się do znaków, które widzimy przy drodze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niecodzienne spotkanie w Bieszczadach

d26gd82

Podziel się opinią

Share
d26gd82
d26gd82