Trwa ładowanie...

Sensacyjne nagranie. Cztery amurskie tygrysy przyłapane u wodopoju

Tygrys amurski to rzadki widok, a cała ich rodzina jest już prawdziwą sensacją. I właśnie ją udało się nagrać podczas spaceru w rezerwacie przyrody na wschodzie Rosji.

Tygrysy amurskie Tygrysy amurskie Źródło: screen
d2zhp9z

Przyrodnikom po raz pierwszy udało się uwiecznić czteroosobową rodzinę amurskich tygrysów u wodopoju nad brzegiem jeziora w rezerwacie przyrody Kraina Lamparta na Dalekim Wschodzie Rosji. Zostały nagrane przez fotopułapkę.

Niepowtarzalne nagranie przedstawia cztery zagrożone drapieżniki u wodopoju dla jeleni w rezerwacie przyrody Kraina Lamparta na Dalekim Wschodzie Rosji. Trzy młode musiały wydostać się z wody, na co wskazują ich lśniące futra, gdy zbliżają się do kamery ustawionej nad brzegiem jeziora.

"Zwykle nad wodą jest dużo jeleni. Chociaż są one podstawą diety tygrysów amurskich, była to mało prawdopodobna wyprawa na polowanie" – powiedział Wiktor Storożuk z Działu Naukowego rezerwatu. "Futra tygrysów są wyraźnie mokre" – dodał.

d2zhp9z

Wszystko więc rzeczywiście wskazuje na to, że się kąpały, niestety poza polem widzenia kamery. Mimo to, wideo jest prawdziwą perełką. "Po raz pierwszy tygrysy zostały sfilmowane nad jeziorem i jako rodzina" – dodał Rosjanin.

Tygrysy amurskie nad jeziorem

 Tygrysy amurskie – nagranie

Tygrysy amurskie z młodymi rzadko dają się "złapać" na szlakach fotograficznych, a tym bardziej latem, więc materiał ma dodatkową wartość dla specjalistów z Krainy Lamparta.

Tygrys amurski jest największym z wielkich kotów na świecie. Około 600 dorosłych osobników – 95 proc. światowej populacji – żyje w kilku regionach na Dalekim Wschodzie Rosji. Podstawowa populacja znajduje się pod ochroną rezerwatu przyrody Kraina Lamparta, ustanowionego przez rząd rosyjski w celu ratowania zagrożonych gatunków przed wyginięciem. Niektóre tygrysy amurskie żyją również w Chinach i Korei Północnej. Kolejny spis tygrysów w Rosji odbędzie się zimą 2021-2022.

d2zhp9z

Źródło: Polsat News

Potężna hybryda dwóch drapieżników

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2zhp9z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zhp9z