Trwa ładowanie...
d4azdyz

Sezon zimowy w Beskidach tuż, tuż - koleje linowe prześwietlone i sprawdzone

Kończą się jesienne przeglądy kolei linowych w Beskidach. Turyści mogą już wyjechać wyciągiem kanapowym na Czantorię w Ustroniu i wagonikami na Żar w Międzybrodziu Bialskim - poinformowali właściciele kolejek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sezon zimowy w Beskidach tuż, tuż - koleje linowe prześwietlone i sprawdzone
(Shutterstock.com, Fot: ffolas)
d4azdyz

Od soboty skorzystać będzie można także z wyciągu na Dębowiec w Bielsku-Białej. Tydzień później ruszy kolej linowa na Skrzyczne w Szczyrku. Turyści nie wyjadą natomiast na Szyndzielnię w Bielsku-Białej koleją gondolową, która jest gruntownie modernizowana. Największa atrakcja turystyczna miasta zostanie udostępniona turystom najpóźniej pod koniec stycznia.Podczas przeglądów konserwatorzy sprawdzają stan części ruchomych kolejek, gondoli lub krzesełek, a także łożysk i podpór. Prześwietlają też liny nośne i wymieniają zużyte części.

Gondolowa kolej na Szyndzielnię powstała w 1953 r. i jest jedyną tego typu atrakcją w Beskidzie Śląskim. Trasa wyciągu krzesełkowego na Czantorię liczy 1640 m, na Żarze długość trasy wynosi ponad kilometr. Wagoniki, które niegdyś wywoziły turystów na Gubałówkę, pokonają ją w niespełna 6 minut.

d4azdyz

Podziel się opinią

Share

d4azdyz

d4azdyz