Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
katowice
05-09-2017 16:13

Sierpień najlepszym miesiącem w historii Katowice Airport

Ósmy miesiąc bieżącego roku był najlepszym w historii Katowice Airport jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów w ruchu ogółem, regularnym i czarterowym.

Share
Sierpień najlepszym miesiącem w historii Katowice AirportŹródło: Katowice Airport
d4lcosa

W ruchu całkowitym obsłużonych zostało 546 333 pasażerów, to jest o 105 329 więcej (+23,9 proc.) niż w tym samym miesiącu roku ubiegłego. To najlepszy wyniki w wieloletniej historii Katowice Airport.

W sierpniu Pyrzowice ponownie potwierdziły dominującą pozycję wśród polskich portów regionalnych w segmencie obsługi ruchu czarterowego. W jego ramach podróżowało 299 080 osób, o 72 947 więcej (+32,3 proc.) w porównaniu z sierpniem minionego roku. Znaczący wzrost port osiągnął także w segmencie ruchu regularnego, odnotowując 246 400 obsłużonych osób, o 31 757 więcej (+14,8 proc.), niż w tym samym okresie zeszłego roku. Ponadto 11 sierpnia br. został ustanowiony nowy, dobowy rekord liczby odprawionych pasażerów. Tego dnia z siatki połączeń Katowice Airport skorzystało 19 396 osób.

Katowice Airport
Źródło: Katowice Airport

Komentując sierpniowe statystyki, Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport, powiedział: "Od maja br. Katowice Airport jest liderem procentowego wzrostu liczby pasażerów w ruchu całkowitym wśród dużych polskich lotnisk. Okres tegorocznych wakacji był dla nas bardzo dobry. W lipcu, po raz pierwszy w historii w skali jednego miesiąca, obsłużyliśmy ponad 0,5 mln pasażerów, dokładnie 539 tys. Cieszy fakt, że znakomity lipcowy wynik poprawiliśmy w sierpniu, odprawiając 546 tys. podróżnych. Statystyki potwierdzają naszą dominującą pozycję w segmencie ruchu czarterowego wśród polskich portów regionalnych. Konsekwentnie realizujemy jeden z naszych strategicznych celów, jakim jest osiągnięcie pozycji największego krajowego portu w zakresie obsługi ruchu czarterowego. Zrównoważony i dynamiczny rozwój wszystkich segmentów ruchu, to efekt pracy jaką wykonaliśmy w ostatniej dekadzie, zarówno jeśli chodzi o współpracę z liniami lotniczymi i touroperatorami, jak i w obszarze rozwoju infrastruktury. Proces inwestycyjny w Pyrzowicach trwa nieustająco, już w tym miesiącu rozpocznie się kolejna rozbudowa płyty postojowej, kończymy projekt dostosowania pola manewrowego do II kategorii operacji lotniczych, przygotowujemy się do przebudowy i powiększenia terminalu pasażerskiego B oraz rozbudowy parkingu przed terminalami. Realizację tych dwóch ostatnich inwestycji rozpoczniemy w przyszłym roku, pomogą one utrzymać odpowiednio wysoki poziom przepustowości".

Katowice Airport
Źródło: Katowice Airport

Od początku roku w Katowice Airport odprawiono w sumie 2 650 333 pasażerów, to o 441 384 więcej (+20 proc.) w porównaniu z okresem od początku stycznia do końca sierpnia ubiegłego roku. Przez osiem miesięcy bieżącego roku w ruchu regularnym obsłużonych zostało 1 604 209 podróżnych, czyli o 178 159 więcej (+12,5 proc.), a w czarterowym 1 039 328, to jest o 262 480 więcej (+33,8 proc.)

d4lcosa

W zbliżającym się rozkładzie zima 2017/2018 z Katowice Airport zostanie uruchomionych pięć nowych połączeń regularnych. 29 października br. linia lotnicza Ryanair wykona pierwsze loty z Pyrzowic do Aten, Edynburga i Mediolanu-Malpensa. Z kolei Wizz Air 30 października br. zainauguruje trasę na lotnisko Ovda w Izraelu, a 2 listopada br. do Agadiru w Maroku.

GTL SA prognozuje, że w tym roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzysta rekordowe, ponad 3,7 mln podróżnych. Aktualnie w sprzedaży z wylotem z Katowice Airport dostępnych jest ponad 115 tras regularnych i czarterowych do 31 państwa na 4 kontynentach.

d4lcosa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lcosa