Trwa ładowanie...
holderName

"Skarb wróżki" w Pompejach. Podobno służył w rytuałach

We włoskiej miejscowości Pompeje odnaleziono resztki szkatułki, w której kryły się amulety i przedmioty używane - według wierzeń mieszkańców - w magii. Ta wyjątkowa kolekcja została przez archeologów nazwana "skarbem wróżki".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedmioty wykonane są m. in. z bursztynu, ametystu i bursztynu
Przedmioty wykonane są m. in. z bursztynu, ametystu i bursztynu (facebook.com/ filmowe szlaki)
holderName

Archeolodzy wciąż prowadzą badania na terenie starożytnego miasta. Tym razem udało im się odnaleźć przedmioty zrobione z bursztynu, kryształu i ametystu, a oprócz tego niezwykły zbiór talizmanów w kształcie dzwonków i laleczek oraz kobiecą biżuterię.

Z wyjaśnieniem pospieszył dyrektor parku archeologicznego w Pompejach, Massimo Osanna, który wytłumaczył wszystkim zainteresowanym, że dziesiątki amuletów, które wchodzą w skład kolekcji, mają przede wszystkim odstraszać złe moce i przynosić szczęście.

holderName

Archeolodzy badający sprawę tłumaczą, że znaleziona biżuteria nie mogła należeć do wysoko postawionej mieszkanki antycznego miasta, ponieważ nie ma w niej śladu złota, które tak bardzo kochały tamtejsze kobiety. Niska wartość ekonomiczna eksponatów wskazuje na to, że biżuteria nie była noszona dla elegancji, a używana w celach rytualnych.

Ustalono, że skarb mógł być własnością niewolnicy, która obdarzona była zdolnościami, które niegdyś uznawane były za magiczne lub uzdrawiające.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Groźne niewybuchy w Pompejach

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName