Trwa ładowanie...

Słowacja walczy z koronawirusem. Poważne obostrzenia w Tatrach

To już pewne. Słowackie Tatry znajdą się w czarnej strefie. To efekt gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem. Wiadomo już, jakie ograniczenia będą obowiązywać od 1 listopada.

Słowackie Tatry Słowackie Tatry Źródło: Pixabay
d1oasbi
d1oasbi

Zważając na rozwój epidemii koronawirusa, słowacki rząd zdecydował się na zaostrzenie restrykcji. Co się zmieni?

Nowe obostrzenia na Słowacji

Od 1 listopada wzrośnie liczba powiatów w "czarnej strefie". Będzie ich aż 24. Poważne obostrzenia będą obejmować między innymi obszary przy granicy z Polską, w tym Tatry.

"Czarna strefa" oznacza najwyższy poziom zagrożenia epidemicznego. Umieszczono w niej praktycznie wszystkie powiaty sąsiadujące z Polską. Wyjątek stanowi Kieżmark na Spiszu.

d1oasbi

W "czarnej strefie" znajdą się też tereny wędrówek. Jest to równoznaczne z zamknięciem schronisk, hoteli czy restauracji (posiłki wydawane są tylko na wynos). Te ograniczenia dotyczą również osób zaszczepionych.

Te obostrzenia nie dotyczą dzieci poniżej 12. roku życia. Poinformowano ponadto, że w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy użyciu maski FFP2.

Jak długo będą obowiązywać opisywane restrykcje? Na razie wprowadzono je do 7 listopada, ale oczywiście wszystko jest uzależnione od rozwoju pandemii COVID-19.

d1oasbi

Słowacja - kto może skorzystać z kolejki górskiej na Łomnicę?

Godnym uwagi jest również fakt, że warunkiem wstępu na kolejkę liniową Tatrzańska Łomnica i Stary Smokowiec jest okazanie certyfikatu COVID-19. Jeżeli ktoś nie jest w pełni zaszczepiony, to musi przedstawić ujemny wynik testu antygenowego.

Z kolejki mogą korzystać również ozdrowieńcy, którzy wykażą, że przebyli chorobę w ciągu ostatnich 180 dni.

Koronawirus na Słowacji. Premier mówi o masowym testowaniu. "To był duży szok"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1oasbi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oasbi