Trwa ładowanie...

Słowenia - turyści ze Stanów Zjednoczonych masowo odwiedzają ojczyznę Melanii Trump

Niewielka Słowenia cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów ze Stanów Zjednoczonych, którzy chcą odwiedzić kraj pochodzenia pierwszej damy. Są ciekawi, jak wygląda ojczyzna, w której urodziła się i spędziła młodość Melania Trump.

Słowenia - turyści ze Stanów Zjednoczonych masowo odwiedzają ojczyznę Melanii TrumpŹródło: Shutterstock.com
dyq4yn9
dyq4yn9

Słoweński urząd statystyczny poinformował we wtorek 31 stycznia, że w 2016 r. liczba amerykańskich turystów w Słowenii wzrosła o 10 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2016 roku ten 2-milionowy kraj odwiedziło prawie cztery miliony zagranicznych podróżnych z różnych zakątków świata.

Miejscowe agencje turystyczne oferują specjalne wycieczki "śladami Melanii Trump", pokazując miejsca, w których mieszkała, studiowała i pracowała, zanim wyjechała za granicę, by poświęcić się karierze modelki. Na portalu promującym walory turystyczne Słowenii możemy przeczytać: "Witajcie w ojczyźnie nowej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych Ameryki".

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Sevnica – kameralne miasteczko na wschodzie Słowenii

Poza stolicą Lublaną, dużą popularnością cieszy się Sevnica – 5-tysięczne miasteczko, w którym przyszła na świat Melanija Knavs, bo tak wcześniej nazywała się żona Trumpa. Malownicza miejscowość, otoczoną zielonymi wzgórzami i winnicami, jeszcze do niedawna była mało znana nawet Słoweńcom. Dziś można spotkać tu turystów i dziennikarzy z całego świata, zwłaszcza Ameryki.
Jest to na rękę mieszkańcom i władzom miasta, którzy czerpią coraz większe zyski. Przyjezdni, poza zaspokojeniem ciekawości o miejscu pochodzenia Melanii, znajdą tu piękne widoki i liczne atrakcje. Okolice przyciągają wspaniałymi krajobrazami, średniowiecznymi zabytkami, wybornymi winami i niezwykłą gościnnością.

Źródło: Business Insider, AP

dyq4yn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyq4yn9