Trwa ładowanie...

Specjalne udogodnienia dla kobiet latających samotnie. Nie wszystkim to się podoba

Linie lotnicze Air India zaskoczyły swoich klientów i konkurencję. Wprowadziły specjalne, oryginalne zasady dla kobiet podróżujących samotnie. Cel? Mają czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Specjalne udogodnienia dla kobiet latających samotnie. Nie wszystkim to się podobaŹródło: 123RF.COM
d1j6of6

Dwa rzędy foteli w samolocie są specjalnie zarezerwowane dla pań bez towarzysza podróży. Dokładnie jest to 6 foteli w trzecim rzędzie klasy ekonomicznej. Żadna dodatkowa opłata nie wchodzi w grę. Przewoźnik poinformował, że ważne jest dla niego podnoszenie komfortu jakości swoich usług, tym bardziej że dostrzegli, jak wiele kobiet podróżuje w pojedynkę ich liniami.

Ostatecznym zapalnikiem do podjęcia takiej decyzji stało się przykre wydarzenie. Podczas jednego z lotów Air India z Indii do Stanów Zjednoczonych, zgłoszony został przypadek molestowania samotnie podróżującej pasażerki.

Pomysł linii został skrytykowany przez Stowarzyszenie Pasażerów Lotniczych. Uznano, że takie rozwiązanie nie funkcjonuje nigdzie indziej na świecie i że każdego pasażera bez względu na płeć obowiązują takie same prawa i zalecenia. A jeśli czuje się zagrożony, to załoga powinna podejmować odpowiednie kroki. Pojawił się zarzut dyskryminacji ze względu na płeć.

Zobacz też: Dramatyczne nagranie z akcji ratunkowej samolotu

Jak podaje CNN, według Global Business Travel Association, Indie są gotowe stać się szóstym pod względem wielkości rynkiem podróży służbowych na świecie do 2019 roku. Jednak kraj ten ma słabą renomę, jeśli chodzi o zapewnianie bezpieczeństwa kobietom oraz ze względu na liczbę brutalnych przestępstw. Wprowadzono już wagony kolejowe i autobusy z miejscami wyłącznie dla kobiet i dzieci. Może się okazać, że pomysł na większą ochronę kobiet podczas lotu faktycznie im się opłaci. A pasażerki będą się czuły bezpieczniej.

d1j6of6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j6of6