Trwa ładowanie...
d10gavr

Spektakularna burza w Atenach. Pioruny rozświetliły niebo

We wtorek 16 kwietnia nad stolicą Grecji rozpętała się potężna burza. Lokalne media przekazują, że Krajowe Obserwatorium Astronomiczne zaobserwowało nawet kilkaset błyskawic. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błyskawice rozświetliły niebo nad Atenami
Błyskawice rozświetliły niebo nad Atenami (Shutterstock.com)
d10gavr

Porywisty wiatr, grad i deszcz pojawiły się w Atenach już w poniedziałek, ale prawdziwy armagedon zaczął się we wtorek. Przez miasto przetoczyła się gwałtowna burza. Grecka Narodowa Służba Meteorologiczna informowała obywateli stolicy o skrajnych i niebezpiecznych warunkach pogodowych, a krajowa agencja ochrony ludności wysłała do mieszkańców informację z ostrzeżeniem przed intensywnymi opadami deszczu, gradu i porywistym wiatrem.

W 2015 r. w wyniku gwałtownego załamania pogody w Grecji śmierć poniosły 2 osoby. Burze, ulewy, grad i trąby powietrzne spowodowały wtedy także wiele zniszczeń. W tamtym czasie najbardziej ucierpiała północna Grecja i Peloponez. Ostatnie anomalie pogodowe szczęśliwie nie zagroziły niczyjemu życiu. Widowisko było za to spektakularne.

d10gavr

W sytuacji radykalnej zmiany pogody i wystąpienia silnych wyładowań atmosferycznych należy nie ignorować ostrzeżeń wysyłanych przez władze państwa i nie narażać życia swojego oraz innych. W miarę możliwości powinno się pozostać w tym czasie w domu lub, w przypadku turystów, w hotelu. A i tam należy zachować szczególną ostrożność. Jeden z mieszkańców Aten udostępnił na YouTube wideo, na którym widać, jak piorun uderza prosto w jego balkon.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pożary w Grecji. Wstrząsające zdjęcia i nagrania

d10gavr

Podziel się opinią

Share

d10gavr

d10gavr