Trwa ładowanie...
d31dxsu

44 nielegalnych migrantów utknęło na wyspie. Chcieli dostać się do Grecji

Czterdziestu czterech uchodźców, w tym dzieci, utknęło na tureckiej wyspie Yumurta na Morzu Egejskim. Migranci próbowali przedostać się do Grecji. Konieczna była interwencja tureckich ratowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
44 migrantów uratowanych na tureckiej wyspie
44 migrantów uratowanych na tureckiej wyspie (Getty Images)
d31dxsu

Straż przybrzeżna uratowała czterdziestu czterech nielegalnych migrantów, którzy próbowali dostać się z miasta Ayvalık na grecką wyspę Lesbos. Gdy popsuła się ich łódź, schronili się na niewielkiej wyspie u wybrzeży Morza Egejskiego. Wśród uchodźców, których narodowości nie ujawniono, było trzynaścioro dzieci.

W marcu 2016 r. została zawarta umowa między Unią Europejską a Turcją ws. uchodźców. Porozumienie ułatwiło deportację migrantów, którzy dostali się do Europy przez Turcję lub greckie wyspy. W zamian za współpracę państwa UE obiecały Ankarze 3 mld euro.

Mimo napływających do Turcji fal migrantów, to wciąż jeden z najchętniej odwiedzanych krajów przez polskich turystów. W lipcu 2018 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało komunikat dotyczący podróży do Turcji, informując, że trwający od 2016 r. stan wyjątkowy przestał obowiązywać.

d31dxsu

Zdaniem ekspertów w Turcji wciąż nie jest w pełni bezpiecznie. Mimo to Polacy chętnie wypoczywają w tamtejszych kurortach. Dla wielu z nich wakacje w Turcji, w hotelu all inlusive z szerokim wachlarzem atrakcji dla całej rodziny, to synonim urlopu idealnego. Tego wizerunku nie niszczą nawet uchodźcy przedostający się z Turcji do Grecji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

d31dxsu

Podziel się opinią

Share

d31dxsu

d31dxsu