Trwa ładowanie...
d1c3cho

Kamery w domu wakacyjnym Airbnb. Rodzina przerażona

Irlandzka rodzina wyjechała na wakacje do Grecji. Po jednej nocy spędzonej w domu wynajętym przez serwis Airbnb uciekła z niego w popłochu. Okazało się, że w każdym pokoju są zainstalowane kamery. Nawet w toalecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z Airbnb skorzystało już ponad pół miliarda gości. Przypadki filmowania gości są niezwykle rzadkie, ale trzeba na nie reagować (zdjęcie ilustracyjne)
Z Airbnb skorzystało już ponad pół miliarda gości. Przypadki filmowania gości są niezwykle rzadkie, ale trzeba na nie reagować (zdjęcie ilustracyjne) (Shutterstock.com)
d1c3cho

Jak podaje Belfast Telegraph 4-osobowa rodzina wybrała się do Grecji na wesele krewnego. Zarezerwowała willę, w której miała spędzić kilka dni. Państwo Conroy od początku zaczęli coś podejrzewać, gdy dotarli na miejsce.

W rozmowie telefonicznej właściciel posiadłości powiedział im, że klucz do domu znajduje się w skrzynce pocztowej, lecz nie było go tam, gdy przyjechali. Zadzwonili więc do niego ponownie, a ten powiedział: "wejdźcie do ogrodu".

– To zabrzmiało dziwnie – powiedziała Harriet Conroy w rozmowie z "Independent". – Trochę tak, jak byśmy byli obserwowani. Z całą pewnością nie były to słowa, które chcieliśmy usłyszeć na samym początku urlopu. Nikt tego nie lubi. Można się poczuć jak w horrorze albo chorej grze - opowiadała kobieta.

d1c3cho

Ich przeczucia były słuszne i choć pierwszej nocy Irlandczycy błogo spali po ciężkiej podróży, to rano zaczęli odkrywać w pomieszczeniach kolejne kamery. Łącznie było ich ok. 8. Nawet w sypialniach i w toalecie. Nie trzeba było długo czekać. Szybko spakowali rzeczy i uciekli z przerażającej posiadłości. Mieli w głowie najróżniejsze scenariusze. A szczególnie ten, że właściciel domu mógł być psychopatą albo miał po prostu ubaw z gości.

Rzecznik portalu Airbnb podjął natychmiastowe kroki przeciwko właścicielowi domu i zawiesił jego konto. Rodzinie zwrócono pieniądze, ale, zdaniem poszkodowanej rodziny, nie zrekompensowano jej zaistniałego incydentu. W efekcie Iralndczycy musieli spędzić wakacje w o wiele droższym obiekcie. Harriet Conroy pokreśliła, że obsługa portalu Airbnb powinna rzetelniej przyglądać się właścicielom domów, którzy przyjmują gości.

d1c3cho

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Wakacje na kempingu" - kemping Straško, Chorwacja

d1c3cho

Podziel się opinią

Share
d1c3cho
d1c3cho