Trwa ładowanie...
d16tcaq

Stambuł

Największe atrakcje
Waluta:

lira turecka (TL)

Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Jedno z najpiękniejszych miast świata. Położone na dwóch kontynentach, może pochwalić się historią sięgającą VI w. p.n.e. Bizancjum, Konstantynopol, wreszcie Istanbul (Stambuł) – w tym miejscu rozgrywały się zdarzenia ważne dla całej ludzkości. Do tego niekiedy zbyt chaotyczna atmosfera, która jest charakterystyczna właściwie dla całego obszaru kulturowego islamu.

Lotniska: Stambuł Ataturk (IST), Stambuł Sabiha (SAW)

Co warto zobaczyć: Hagia Sophia, Pałac Topkapi i Park Gülhane, Błękitny Meczet, Wielki Bazar, Wieża Galata, Hipodrom, Muzeum Archeologiczne, grobowiec Ahmeda I, Cysterna Bazylikowa, Mury Teodozjusza, Mury Konstantynopola.

Stambuł
Przykładowe ceny

posiłek w taniej restauracji od 5 EUR, lokalne piwo od 2,35 EUR, kawa w barze od 2,35 EUR, jednorazowy bilet na transport miejski - 0,80 EUR, taxi:od 1 EUR za "trzaśnięcie drzwiami" + od 0,70 EUR/km, hostel od 30EUR, hotel 4* średnio 70 EUR/pokój 2-os.

Komunikacja

odradza się poruszanie po mieście samochodem, najlepiej zostawić go na parkingu na obrzeżach miasta i wybrać komunikację miejską. Jest ona dobrze rozwinięta. Na sieć składa się transport drogowy, kolej i transport morski. Po mieście kursuje metro, tramwaje, prywatne i publiczne autobusy, taksówki, minibusy (dolmusze), kolej podmiejska oraz promy, łodzie motorowe i autobusy morskie. Informacje na temat rozkładów jazdy można sprawdzić na stronie: www.iett.gov.tr.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16tcaq
d16tcaq
d16tcaq